Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Прожекционен TV Thomson Scenium 61jw642 S - Не тръгва
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dddilian
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 24, 2011 2:31    Заглавие: Прожекционен TV Thomson Scenium 61jw642 S - Не тръгва Отговорете с цитат

Здравейте,
от тази вечер имам следния проблем с въпросния прожекционен телевизор Thomson Scenium 61jw642 S

Както си работеше изведнъж изгасна.
Копчето му за включване свети, тоест не е изгорял, но когато
пробвам да го включа не тръгва.

Махнах му задния панел,за да видя дали не е нещо видимо и просто за отстраняване, но нещата са прекалено сложни за мен.
Намерих два бушона - и двата са здрави.
Единия е на една малка платка, в която отива захранвация кабел, а втория е на една по-голяма платка, на която според мен се намира захранването, което "запалва" самия телевизор и нещо там е сдало багажа.
Открих,че когато махна този втори бушон за няколко минути и после го сложа обратно и включа щепсела в контакта телевизора тръгва и работи около 5 минути нормално,като след това отново изгасва.

Телевизорът не тръгва,когато само изключа и включа щепсела от контакта.
Тръгва само, когато съм извадил и върнал този втори бушон.

Понеже едва ли мога сам да оправя това нещо, бих се надявал поне
да разбера проблема какъв е и колко /горе-долу/ би струвало да се оправи в сервиз.
Другата ми молба е да ми препоръчате сервиз за тази работа.
От София съм.

За съжаление не мога да пусна темата,ако съм сложил линкове към снимките,които съм направил...

Весели празници!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
takiev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: StaraZagora

МнениеПуснато на: Съб Дек 24, 2011 9:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Idea Виж Rаздел ,,Общи приказки" -.... третата тема--=,, За клиенти които търсат Сервиз"".... Laughing
Успех!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dddilian
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 24, 2011 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш ли да ми препоръчаш някой от тези хора?

Като цяло малко от тях се занимават с телевизори и то главно с CRT и LCD, докато с архаични прожекционни май не видях....

Ужасен късмет имам. В рамките на една седмица ми се скапаха хладилника,миялната и телевизора.... Confused

Сега свалих платката,на която предполагам е проблема и на вътрешния и край забелязах доста омазнен участък.

Четох,че този тип телевизори имат охлаждане на лещите,което се състои от глицерин. Май е обичаен проблем да се разтича след 7-8г работа?

Сега напръсках платката с контактен спрей и изчистих колкото можах от глицерина. Сутринта преди да открия омазняването и да сваля платката пак тръгна за 3-5минути и спря.

Дори и да се окаже,че изгасва заради омазняването на платката ,проблема с изпусналия глицерин остава и май е почти нерешим, като се има предвид,че става дума за телевизор на около 8-9 години....
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 24, 2011 12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

dddilian написа:
Дори и да се окаже,че изгасва заради омазняването на платката ....

Едва ли ...
Ако нещо разбираш, във файлообменника има документация за шаси ITC222 . Сваляй и мери.
Върнете се в началото
dddilian
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 24, 2011 19:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами какво направих днес.

На тази шина ITC222 имаше една подозрителна спойка, която презапоих.
Изчистих омазаното по шината от глицерина /ако изобщо това е глицерин/ , който беше потекъл и телевизора тръгна.
Работи 2часа без проблем и реших,че този проблем е отхвърлен.

Сега се заех с теча на охладителната течност. Голям зор видях докато стигна до мястото откъдето тече.

Тече от някаква гумена мембранка,която е притисната с пластмасова рамчица и 4 болтчета към стъкловидното тяло където се намира този охладител.

Въпросът ми е дали наистина е това е глицерин,както четох вече в не знам кой форум?

Другият ми въпрос е тази гумена мембрана дали има значение с каква гума ще я подменя?
Изглежда си най обикновена гума,която е пробита явно от старост.

За съжаление не мога да сложа линк със снимка,защото ми изписва,че мнението ми се счита за спам...
Върнете се в началото
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 25, 2011 10:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Течноста е Етиленгликол . И безцветен антифриз става а за гумата сам си намираш решение , че щом е прокапъл и ще протече скоро време .
dddilian
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 29, 2011 0:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпреки няколкото дена плюскане и махмурлук по празниците, днес успях да поправя телевизора.

Вчера намерих Етиленгликол в някаква фирма,която изнамерих от нета - Теоком. 8лв и нещо за 1литър Етиленгликол ЧЗА /чист за анализи/. Имаше още два вида етиленгликол,но реших,че най чистия е точния за тази работа.

Източих това,което беше останало в стъкленото тяло на прожектора, разглобих всичко и намазах абсолютно всички места, от които би могло да протече в бъдеще, със силикон за гарнитури на коли. Laughing
Пише,че до 300 градуса няма проблеми.

Мембранката,която го играе нещо като тапа на отвора, от който се пълни този егиленгликол, беше пробита /незнайно как/. Намазах я с моментно лепило и от двете страни,а после в/у него намазах пак с този силикон за гарнитури.

Сипах обратно останалото от оригиналната течност, добавих към 160мл и от този етиленгликол,който купих, монтирах всичко и засега всичко е ОК.
Малко зор видях с настройката на синия цвят,защото бях разбутал едни неща на крушката,които не подозирах изобщо,че също са за настройване - някакви две пластмасови рингчета.

Единственият проблем засега е този,че при свалянето на целия прожектор се наложи да отрежа всички кабели,които отиваха към него, включително и някакъв за високо напрежение,който наподобява кабел за свещ на кола.
Проблемът ми е с изолирането на този кабел. Уж намерих специална лента,която е за изолиране на кабели, по които тече високо напрежение ,но въпреки това като си доближих пръста до снадката ме удари лек ток. Утре ще намотая още от тази лента,въпреки че в момента е дебело, колкото показалец на дете.

Та така с този телевизор. Даже сега прави по-хубава картина ,защото изчистих наслоилия се прах по лещите. Тия дни ще сваля целия екран,за да изчистя и огледалото,което е зад него.
Very Happy

Общо взето не беше толкова страшно,колкото ми изглеждаше в началото.
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 29, 2011 9:11    Заглавие: Отговорете с цитат

БРАВО, Справил си се напук някои общо приети "теории" Twisted Evil ....
Само този израз да не беше :
Цитат:
кабел, някакъв за високо напрежение, който наподобява кабел за свещ на кола

Very Happy
Върнете се в началото
Kacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Дек 29, 2011 9:33    Заглавие: Отговорете с цитат

dddilian написа:
Въпреки няколкото дена плюскане и махмурлук по празниците... ...се наложи да отрежа всички кабели,които отиваха към него,

Тея кябели не са ли свързани чрез някакви букси и щипка за високоволтовия?!?!
dddilian
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 29, 2011 11:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не, само няколко от тях имаха букси, но това го открих после.
Останалите бяха директно запоени на местата,където отиваха.
Иначе предприех рязането в някакъв пристъп на ярост,понеже цял ден се изгърбих от клечане и търкаляне и бях нервен.
Високоволтовия /или както там се нарича/ също не видях да е на букса...
Не мога да пускам линкове,за да покажа снимки...
Важното е ,че ТВ-то работи супер....засега Laughing
emoome написа:
Справил си се напук някои общо приети "теории" Twisted Evil ....

Какви теории?
Иначе какво за израза?
Аз по принцип не съм по тоците,а този кабел наистина ми прилича на такъв за свещ на кола. Laughing
Върнете се в началото
Потърси "Прожекционен TV Thomson Scenium 61jw642 S - Не тръгва" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Прожекционен TV Thomson Scenium 61jw642 S - Не тръгва" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети