Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
аналог на транзистор 2SK3919

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nrgful
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 11:44    Заглавие: аналог на транзистор 2SK3919 Отговорете с цитат

Здравейте,
опитвам се от известно време да намеря аналог на транзистор 2SK3919, но нещо неуспявам. Може ли някой да ми помогне и да ми препоръча негов аналог, наличен в магазините в БГ.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pilgrim
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: wild,wild world

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 11:51    Заглавие: Отговорете с цитат

http://home.comet.bg/datasheets/Transistors%20FET/AP9974GH-HF.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 22:46    Заглавие: За тр-ра Отговорете с цитат

Преди да повярваш на написаното от pilgrim и да си го поръчаш от Комет, внимателно прочети datasheet на двата транзистора и виж дали ще ти свърши работа "аналога" от Комет - препоръчания транзистор става по ток и напрежение. Но МОС тр-рите имат и други параметри като бързодействие, прагово напрежение, Rdson, входен и изходен капацитет, параметри на обратния диод и други такива "маловажни" за pilgrim параметри, дето на аналога са му доста по-зле.

В зависимост от приложението може да върши работа, а може и да "светне" на 2-та минута.

Изобщо когато pilgrim напише нещо - внимавайте и проверявайте!

Модерирано от RC
gigant, не се ли усещаш, че прекаляваш?
Нещо против да си промениш поведението Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 22, 2011 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Па питащия да беше написал за какво е транзистора ,все пак пълен аналог особено на мосфет няма как да се намери . Какво си го задъвкал Pilgrim , ти с какво спомогна на питащия , поиска ли му допълнителни данни ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nrgful
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2011 12:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за помощта на колегите, но неискам темата да се превръща в бойно поле. Значи, може да Ви се стори налудничаво и дори смешно, но проблемът ми е свързан с една изгоряла видео карта, която така или иначе ще хвърля. Имам съмнения в два транзистора 2SK3919 и един 2SK3918. Японски са - произведени от NEC. Такива транзистори досега неможах да намеря никъде, за това ми се иска да намеря аналози и да пробвам. Дал съм куп пари за картата (GeForce 8600GT) едно време и сега ми е болно да я хвърля. Проблемът възникна, когато без да искам дадох на късо една от буксите на TV out-a и всичко угасна. Дълбоко в себе си тъя надежда, че не е нещо в самото GPU, а в някое от последните звена на TV-out-a.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "аналог на транзистор 2SK3919" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "аналог на транзистор 2SK3919" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети