Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Комбиниране на импулсни
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
amdatlon
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2011 23:35    Заглавие: Комбиниране на импулсни Отговорете с цитат

Здравейте,
понеже имам под ръка 4-5 броя стари импулсни ( АТ) от РС 486 DX, а в нета попаднах на една идея за свързане на N-брой еднакви импулсни ( паралелно, последователно или смесено) с цел повишаване на изходната мощност.

Идеята до колкото схванах е да се ползва един контролер ( ХХ494)
който да превключва колкото искаш на брой силови части на захранването, чрез един разпределител на импулси .
Ето я схемата :
http://radiokot.ru/circuit/power/supply/26/

Та молбата ми е ако на някой му се намира схема на въпросно импулсно което имам, за да се опитам да реализирам идеята.
От сега казвам че грам опит нямам с тази материя но желание да се науча има Smile

Или някакви насоки, също ще са добре дошли.

Целта ми е 15 -16 V и ток 30+ А.

До колкото разбрах с АТ захранванията ще стане по лесно хватката, но моля за прошка ако приказвам глупости Embarassed

Ето ги нещата които имам :
http://media.snimka.bg/9818/025891239.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/9818/025891242.jpg?r=0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 0:01    Заглавие: Отговорете с цитат

В схемата на руснака нищо не симетрира напреженията от 3те захранвания, трябва да са досущ еднакви.
На твоите радиаторите няма да стигнат за много голям ток.
Лесно но без регулиране е да свържеш последователно 5те волта на трите захранвания.
Трябва да изолираш минусите от корпусите на захранванията или отрежи заземяването при променливото Laughing и не допирай кутиите.
amdatlon
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 0:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Е да това за симетрията е вярно , но май се разчита на еднаквостта на елементите в захранванията, не че това е критерий де Razz
Относно радиаторите , ако е само това проблема , ще ги сменя Smile

A Ако като казваш : свържа 5-те волта на трите захранвания и махна минусите от металните кутии, ще работи ли стабилно?

Но пък така напрежението ще стане 15 В , а тока няма да е повече от колкото на всяко едно АТ, или греша?
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 1:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Стига глупости! Не става така - вземи прочети малко. Има и други подобни теми из форума, както и още по=невъзможни неща.

Да ти преведа питането на нормално - понеже имам 5 трабантчета мога ли с тях да пренеса наведнтъж това, което се пренася наведъж в камион и е неделимо?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
amdatlon
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 15:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
не твърдя че питам умни неща,
но не разбрах кое е глупост?
Дали питането ми за свързването на 3-те( 5V) захранвания последователно или за схемата в руския сайт?
Ако е това че разглеждам захранването като постоянно токов източник, демек да свържа 3 батерии по 1.5V последователно и да стане 4.5 V
- Да така е, идейте ми може да са адсурдни защото както казах по нагоре нямам опит с импулсни и затова може да говоря глупости !!!

А пък за трабанчетата може и да стане работа Smile ако карат едно до друго и товара обхване всичките има тавани , работата ще стане Laughing
Върнете се в началото
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 15:56    Заглавие: За трабантчетата Отговорете с цитат

Колегата Филипов много добре е уцелил примера с трабантчетата - теоритично може, ама на практика не точно. Англичаните имат една поговорка, че дявола е в подробностите. Та понеже с трабантчетата явно е по разбираемо, питам:
Приложили сме твойта система с трабантчета едно до друго/едно зад друго и се движим някакси с товара на покривите. Питам какво става на първата срещната дупка/бабуна/легнал полицай? Или ако трябва да завием?
Е, същото е със захранванията...
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 16:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажи какво искаш да правиш. какво устройство ще захранваш.
Компютърните захранвания, за да работят искат товар с определено съотношение по захранващите линии. Не можеш да консумираш само по едната. И ако на китайската кутия пише примерно 5А, не си мисли че можеш трайно да консумираш над 2А. Ако едно, на което пише примерно 300W на етикета едва ли ще отддаде повече от 100 W - половин час над този товар ще се самозапали.
Та примерът ми беше, че ако определен товар се превозва с камион е неефективно, понякога и глупаво за целта да се използва лек автомобил.
Само не почвай басни за копчето (което имаш) и балтона (който да се пришие към него).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
amdatlon
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2011 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, за балтона имам цип Laughing

Сега сериозно.
Приложението е за захранване на водородна клетка ( само не се смейте много , че такова нещо няма смисъл )
Клетката си ми е направена и си работи но лапа доста ток 20-30 А на 14 V , произвежда си оксиводород , горя си го на горелка и топя разни неща.
Целта е с минимум вложени средства да я захраня от ел.мрежата.
До сега само от автомобила с акумулатора може да се захрани добре.

Явно съм тъп, но пак не можах да разбера : според вас схемата на руснака е неприложима ли? Малко странно , при него явно си работи добре Smile

А колкото до това че ако на захранването пише 300 W , то ми е ясно че немога да изкарам тази мощност само от едното напрежение, в най-добрия с случай ще даде колкото ток пише за съответното напрежение.

Варианта с нормален тр-р и грец отива на доста пари - над 130 лв , за тороид с нужната мощност.
Върнете се в началото
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Дек 22, 2011 7:14    Заглавие: Отговорете с цитат

http://elkom.mymall.bg/products/Захранване-за-LED-лента-12V,-30A,-360W%252dметално.html
Напрежението на изход се регулира с няколко волта +/-. В различните магазини цената варира с няколко лева.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdatlon
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 22, 2011 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявай колега, но линка нищо не дава ?!?

Да не би това да искаш да покажеш:

http://elkom.mymall.bg/products/%D0%97%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-LED-%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-12V,-30A,-360W%252d%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE.html

Гледал съм го този продукт, и е доста изгодно, но само ако беше с 2 волта повече щеше да е перфектно и няма да се замисля изобщо Smile
Но сега може да даде макс. 13.8 V с което се намалява значително продуцията на газ от клетката.
Аз друго се чудя, дали не може да се модне малко това захранване и да се вдигне леко напрежението, макар и за сметка намаляване на тока който ще дава ?
Върнете се в началото
Потърси "Комбиниране на импулсни" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Комбиниране на импулсни" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети