Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
24C04WP-Чете се нормално,не се записва

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Petrov34
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2011 10:30    Заглавие: 24C04WP-Чете се нормално,не се записва Отговорете с цитат

Здравейте колеги! Въпросната памет е 24C04WP. Програматора който използвам е на Pony prog.
http://www.lancos.com/prog.html
До колкото знам, WP значи Write Protection и за целта 1крак на паметта трябва да се сварже с +5 V ,вместо към маса. За целта преработих схемата и поставих jamper,за да мога да превклювам крак едно към+5V! Въпреки това,при четене се чете нормално,но при запис ми дава ,че е неуспешен! Крак 7 е даден на маса. Може ли някой да помогне? Управляващ софтуер-Pony Prog 2000.

Последната промяна е направена от Petrov34 на Нед Ное 20, 2011 14:24; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2011 11:02    Заглавие: Re: 24C04WP-Чете се нормално,не се записва Отговорете с цитат

Petrov34 написа:
.... WP значи Write Protection и за целта 1крак на паметта трябва да се сварже с +5 V ,вместо към маса. За .....

Първи крак е адрес.
Отношение към забрана на запис има 7-ми крак:
Код:
2.3.1 Write Control (WC)
This input signal is useful for protecting the entire contents of the memory from inadvertent write operations. Write operations are disabled to the entire memory array when Write Control (WC) is driven High. When unconnected, the signal is internally read as Vil, and Write operations are allowed.
When Write Control (WC) is driven High, device select and address bytes are acknowledged, data bytes are not acknowledged.

Индекса "W" в името означава "wide" - широк диапазон на захранващи напрежения:
Код:
Operating voltage:
W= VCC = 2.5 V to 5.5 V (400 kHz)
R = VCC = 1.8 V to 5.5 V (400 kHz)
F = VCC = 1.7 V to 5.5 V (400 kHz)

Индекса "P" има отношение към типа на корпуса, по-скоро изводите дали са "RoHS compliant" .

Pony-то как е направено?
-със собствено външно захранване или
-се захранва от порта който се ползва?
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2011 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам какво означава, но съм писал нещо за проблем с понито с тия. Записва, но не чете.
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=77544
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2011 14:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Затова тия ги качвам на seprog-a, и нямам проблем
Petrov34
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2011 16:56    Заглавие: Заглавие: 24C04WP-Чете се нормално,не се записва Отговорете с цитат

Благодаря на всички отзовали се! Захранвам ваншно програматора от Адаптор 12V. Специални благодарности на RC! Колега информацията която ми даде ми бе много полезна! Стана! Първоначално при четене ми даваше само 0, паметта беше чисто нова. След което се опитах да запиша един бин за 11AK30-stereo D,K от файлобменика и успях! Сранно обаче,че при опит да го направя от бутона-Запис на устроиство не стана! Едва когато отидох на Команди и избрах Програмиране- го записа! Не разбрах само,какво имаше в предвид колегата-zappad ?-"Затова тия ги качвам на seprog-a, и нямам проблем "С това приключвам темата.
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2011 18:51    Заглавие: Re: Заглавие: 24C04WP-Чете се нормално,не се записва Отговорете с цитат

Petrov34 написа:
Не разбрах само,какво имаше в предвид колегата Rolling Eyes zapad .

Иска да ти каже, че съществуват и други програматори ....
Върнете се в началото
Потърси "24C04WP-Чете се нормално,не се записва" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "24C04WP-Чете се нормално,не се записва" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети