Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Каква схема да използвам ,за да създам източник на 3кв и 10м
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wv222
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2011 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Вие няма да я разберете.Иначе каква е основната схема и какви са формулите по нея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2011 21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

wv222 написа:
кондензатор 2,5 кв и 2,5 uf.

След като кондензатора е 2.5kV, като му подадеш 3kV мислиш ли, че ще оцелее?

wv222 написа:
каква е основната схема и какви са формулите по нея

Тонът ти като че ли е малко... как да го кажа, звучи малко заповедничешки, все едно сме длъжни веднага да ти спретнем това, което искаш. Поне на мен така ми се струва. Може и да не съм прав.
Виж в линковете, които ти дадох в предния си пост колко много неща има. Поразучи ги малко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2011 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

от 12 волта право напрежение Arrow искам да заредя един кондензатор 2,5 кв и 2,5 uf
Върнете се в началото
dodov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Чет Окт 27, 2011 22:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Така и така темата отида в общи приказки...виж сега. Първо търсиш помощ, но за да ти се отговори трябва да дадеш подробности, това е от уважение към хората. Да се разбере за какво става дума. Тука не сме врачки. От високо се изказваш, дали щели сме да разберем. Ами като си я за твоя работа си я задръж. Думите ти няма да ти ги теглим с ченгел от устата. И да не кажеш, че не сме ти помогнали. Ето ти схема:
Има възможност за регулиране на изходното напрежение. Данните за трансформатора са в шапката на комина, другия път да се научиш. Wink
http://imageshack.us/photo/my-images/249/111ty.png/
Върнете се в началото
wv222
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 6:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре щом толкова много искате да разберете ще ви кажа: Искам да проверя дали може да се вкара геномна днк в прокариотна клетка без участието на F-плазмиди(или други плазмиди.).
И не може ли да стане както при електрошоковите палки - с индуктивност?
Върнете се в началото
Plamskia
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

wv222 написа:

И не може ли да стане както при електрошоковите палки - с индуктивност?

Може и индуктивност.Явно работиш в лаболатория щом се занимаваш с клетки и плазмоди и разни дребни днк.Купи си готов уред преобразувател за високо напр.Фирмите ги продават с разни екстри.Не се занимавай да правиш високоволтово устройство щото много работи не са ти ясни ама много ша ми зареждаш ти кондензатор.И как ще определиш времето за изпразването на кондера по какъв начин.Ша ми бодеш ти клетката с 3 киловолта.Я вземи да намалиш пиенето и като слизаш от облаците изтръскай си терлиците. Very Happy Новаторите работят с точни уреди а не като теб с самоделки ха ха ха ха Laughing За такива опити се използват прецизни уреди а не като теб в хола на масата да зареждаш кондензатор вкараш геномна днк в прокариотна клетка Very Happy Very Happy и какво стана тръгнал си да търсиш кондензатор да купуваш до там ли го закъса 90 лв събра ли за него.
Върнете се в началото
wv222
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ,аз не работя в лаборатория ,всъщност от гимназия за електроника и след няколко месеца ставам техник 4-та степен.Ще определям времето за разряд с високоволтови резистори.И вече имам опит във високоволтовите работи.Но тъй като човек не може да знае и помни всичко имам незнание по темата и питам ,за да ми помогнете.Plamskia ,човече такова , ако няма какво да кажеш просто си стой отстрани и само наблюдавай.Такива уреди струват по 5000 долара.За съжаление аз не съм магьосник и не мога да ги измъкна от левия ръкав ,затова ще си го направя сам.Та да си продължим по темата - опитах с множител ,но не ми се получи.Затова правя опити с ТХО.Някой да има проста схема за управление?
Върнете се в началото
Plamskia
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Окт 28, 2011 21:20    Заглавие: Отговорете с цитат

wv222 написа:
Не ,аз не работя в лаборатория ,всъщност от гимназия за електроника и след няколко месеца ставам техник 4-та степен.Ще определям времето за разряд с високоволтови резистори.И вече имам опит във високоволтовите работи.

Не бе аз си стоя настрани и наблюдавам Very Happy къде е връзката с клетките, днк, плазмодии и тн...е това ми стана интересно.И си написъл ----искам да проверя дали може да се вкара геномна днк в прокариотна клетка без участието на F-плазмиди(или други плазмиди.). аз какво ти писах да намалиш пиенето.На какво ще определяш времето на разряд Very Happy как става номера с резисторите аааа.... Laughingи гимназия по електроника колко години изкара там Wink
Върнете се в началото
gueswhoaz
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: По света и у нас

МнениеПуснато на: Съб Окт 29, 2011 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Plamskiа, отношението ти е доста обидно, но това което повече ме смущава е, че не намерих никъде правила ограничаващи това!
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Окт 29, 2011 9:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Има, има. Правилата за културно общуване важат и тук. Наученото през първите 7 години - също.

Ако някой е обиден от някого дори и на лични или e-mail (но истински) - цитат в лично до модератор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Потърси "Каква схема да използвам ,за да създам източник на 3кв и 10м" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Каква схема да използвам ,за да създам източник на 3кв и 10м" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети