Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Външна антена за непознат DSL рутер

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mark_Model_13
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 14, 2011 9:53    Заглавие: Външна антена за непознат DSL рутер Отговорете с цитат

Здравейте,

от скоро съм в Германия, абонат на telekom.de за Интернет. Тук системата е, че ти носят DSL рутер и си го включваш. Аз реших да му сложа външна антена. Моделът му е Speedport w723v. Това всъщност е Huawei HG65DTBB ver.E. Той има само вътрешна антена и няма конектори за външна. Ето го:

http://media.snimka.bg/9533/025320745.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/9533/025320744.jpg?r=0

Вътрешната антена (предполагам) съм я заградил в кръгче. На платката има и два IPX конектора. Включих я в тях (пробвах и в двата), ето антената:
http://www.ebay.com/itm/12dbi-WiFi-Wi-Fi-Booster-SMA-Wireless-LAN-Long-Antenna-/140442901781#ht_3026wt_1139

но подобрение няма. Някой може ли да подскаже, къде да я включа ?
Има и два екранирани проводника - отпред и отзад, но къде ходят, какво правят - не ми е ясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Окт 14, 2011 22:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде стига с тези въпроси как да увелича обхвата на рутера с външна антена./ демек как да пре*еба доставчика на интернет така, че повече маймуни да се качат на клона/ Рутера ти е достатъчен да покрие обхвата на цяла къща, която се съмнявам да притежаваш. Просто плащайте си сметките а ако имаш проблеми с покритието се обади на доставчика ти. /Иначе антени има много, но за качествена работа на антената играят много външни фактори като дължина на антенния фидер , насоченост на антената /за тези честоти ти трябва пряка видимост/ и така нататък.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mark_Model_13
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 15, 2011 9:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. Мисля, че ще те разочаровам, защото не се вписвам в модела, който си посочил - селски тарикат, който се опитва да прецака системата. Именно за моята къща става въпрос. Ако ти кажа колко е цената за 3 Мбит няма да повярваш. Изобщо нямам желание да "закачам маймуни на клона". Проблемът е, че съпорта почти не говори английски, стандартното решение е чрез смяна на рутера (сменяха го няколко пъти, напълно безсмислено според мен). Обхватът е наистина слаб и ми трябва начин да го усиля малко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gguest
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 15, 2011 11:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази антена няма да ти свърши работа - от личен опит ти го пиша. На теория трябва да има усилване, но на практика нищо не става. Препоръчвам ти да решиш проблема, като закачиш допълнително към мрежата един безжичен рутер с външна антена. Аз имах същия проблем и сега използвам Dlink 524 (той е старичък модел, но ми свърши работа).
Потърси "Външна антена за непознат DSL рутер" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Външна антена за непознат DSL рутер" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети