Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
7" LCD TV Thunder TLCD-710 smd елемент

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
danail54
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Godech

[download attachment]
МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2011 10:30    Заглавие: 7" LCD TV Thunder TLCD-710 smd елемент Отговорете с цитат

Здравейте. TV Thunder TLCD-710, модел PL7036. Проблема е като в тази тема: http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=66080
Цитирам поста на mteddy:"Основен чип AV268A,памет Pm25LV040
IF - LA7567E.
На платката пише модел PL7036
Телевизорчето е включвано на 12 волта, вместо на 5. Няма видимо изгорели елементи. "Нагледах" се на smd елемент, накакъв регулатор, който от 5 V прави 1.8 V ,с smd код "ACA85" и корпус SOT23-5. Питам, някой може ли да каже какъв е този елемент? Схема нямам. Вместо 1.8V има 0.9V, TB-то не се включва. Другите напрежения, означени по платката ги има. " При мен също е дефектирал "ACA85", който по схема е MP2104. При подаване на външно 1,8v тв си работи. Въпроса ми е:откъде може да се намери това MP2104 и замества ли се с нещо друго, или ако някой има с молба де ми изпрати. Прилагам и схемата та някои да я качи във файлообменника.
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2011 11:03    Заглавие: Отговорете с цитат

И на схемата /леко сгрешен / има показан еквивалент - OCP2156, друг въпрос е от къде ... Rolling Eyes
Снимка на детайла ACA85
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2011 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм правил такава замяна, но що не пробваш с ето такива стабилизатори http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=11718
Мисля си, че ще стане с такъв. Само трябва да му напаснеш изводите.
Пак казвам, не съм я правил тази замяна, просто идея.
Върнете се в началото
danail54
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Godech

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2011 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, и аз смятах,ако не се намери такова чипче да му мисля някакъв параметричен стабилизатор, но смятах с транзистор и ценер да го правя, а за тези които lusi blazev пише не се бях сетил. От бракувани подобни мини тв намерих за 2,5 и 3,3в със надписи съответно 17-25 и 17-33. Та сложих едно 17-25 и след него диод и получих 1,71в,но чипчето грее-не се държи. Консумацията е 250ма. Запоих му за радиатор един транзистор в корпус TO-220. Сега трудно се издържа пръста на корпуса TO-220 но смятам че ще държи дълга работа-пробвох го 8 часа. Все още чакам за оригинално чипче, но ако до няколко дена никой не се обади ще го дам така.
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2011 12:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Намери 17-18 в по-големия корпус, за 1 ампер е. Wink
Върнете се в началото
Потърси "7" LCD TV Thunder TLCD-710 smd елемент" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "7" LCD TV Thunder TLCD-710 smd елемент" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети