Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Моля за съвет за захранване на монитор BENQ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maneken
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 10:44    Заглавие: Моля за съвет за захранване на монитор BENQ Отговорете с цитат

Здравейте, имам един бенк с захранващ блок 4H.L2E02.A35.
Като го разремонтирах от монитора се видя ясно, че е изял някакъв свиреп токов удар или поне аз така мисля.

Има прекъсната писта, която е непосредствено след едно съпротивление, което я свързва с друга.

Понеже не съм завършил ел., но си поя и т.н Smile моля за съвет как да подходя с тази платка, като прикачам снимки на захранването и мястото където е станал гафа.

До колкото аз виждам към изгорялата писта се включва друга през съпротивление, до него пише r614. пистата която отива към изгорялата писта е еденичния транзистор, който го има на снимката с изглед от горе на платката.

http://prikachi.com/images/866/3759866G.jpg

http://prikachi.com/images/905/3759905J.jpg

Надявам се да съм го обяснил правилно, че се поомотах с това обяснение Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Два са начините за ремонт.Започва да се чете например ето ТУК
Другият да се приготвят 45лв и да се занесе в сервиз.
Потърси "Моля за съвет за захранване на монитор BENQ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Моля за съвет за захранване на монитор BENQ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети