Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Samsung CK-6226W

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Sentinel
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Юни 12, 2005 18:13    Заглавие: Samsung CK-6226W Отговорете с цитат

Здравейте!
Търся схема на Samsung CK-6226W, или ако някой може да ми помогне, може да мина и без схемата ..
Проблема е следния: телевизора не може да запали, включва се задържа се около секунда и изключва .. отдавна не съм практикувал, а и телевизорите не са от страстните ми теми, и затова имам нужда от професионална помощ .. някакви идеи?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Нед Юни 12, 2005 21:21    Заглавие: Re: Samsung CK-6226W Отговорете с цитат

Sentinel написа:
Здравейте!
Търся схема на Samsung CK-6226W, или ако някой може да ми помогне, може да мина и без схемата ..
Проблема е следния: телевизора не може да запали, включва се задържа се около секунда и изключва .. отдавна не съм практикувал, а и телевизорите не са от страстните ми теми, и затова имам нужда от професионална помощ .. някакви идеи?

Провери: изходния транз.за ХО(най голямия до ТХО-то);вторичните захранвания след имп. тр-ор--най лесно става с омметъра като поставиш "минусовия"му извод на маса и "плюсовия" го свързваш последователно към всички катоди на изпр.-те диоди.Не трябва да има показания близки до 0 ома(естествено при изключен TV)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sentinel
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 13:28    Заглавие: Re: Samsung CK-6226W Отговорете с цитат

helios написа:
Sentinel написа:
Здравейте!

Провери: изходния транз.за ХО(най голямия до ТХО-то);вторичните захранвания след имп. тр-ор--най лесно става с омметъра като поставиш "минусовия"му извод на маса и "плюсовия" го свързваш последователно към всички катоди на изпр.-те диоди.Не трябва да има показания близки до 0 ома(естествено при изключен TV)

Измерих ги - няма им нищо, сега какво? Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 14:21    Заглавие: Re: Samsung CK-6226W Отговорете с цитат

Sentinel написа:
Здравейте!

Под ТХО-то има написан номер на шасито.Кое е ?
Sentinel
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 9:41    Заглавие: Отговорете с цитат

под ТХО-то нямаше номер, но този който беше най-близо до него е:
33004-253-071
това е на платката с ТХО-то, освен това има и още една платка, която (учудващо за мене) си има друг номер:
33004-242-801
.. и според мойте представи Smile номера на шасито трябва да е 33004 .. но не знам .. затова и отговарям така ...
освен тия двата номера по платките се спряга и още един: S60MT-2 .. (да зема да га напиша и него за всеки случай...)
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Sentinel написа:
под ТХО-то нямаше номер, но този който беше най-близо до него е:
33004-253-071
това е на платката с ТХО-то, освен това има и още една платка, която (учудващо за мене) си има друг номер:
33004-242-801
.. и според мойте представи Smile номера на шасито трябва да е 33004 .. но не знам .. затова и отговарям така ...
освен тия двата номера по платките се спряга и още един: S60MT-2 .. (да зема да га напиша и него за всеки случай...)

Остави някакъв адрес да ти пратя една схема . Може да е близка.
nik_69
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 11:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж едно С от колектора на Т на развивката през което вземат Н импулси.При Самсунга често дефектира и се държи така.
Sentinel
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 18, 2005 15:25    Заглавие: Отговорете с цитат

nik_69 написа:
Виж едно С от колектора на Т на развивката през което вземат Н импулси.При Самсунга често дефектира и се държи така.

проверих ги, намерих два - паралелно свързани, и двата ми изглеждат на прекъснати ... не са електролитни, .. не мога да ги замеря с уреда - седи си на безкрайно съпротивление .. само че .. сега пък не мога да разчета означението .. разбрах че са за по 1600V, но за капацитета na единия пише 336J .. както означава "J" и колко е този капачитет ..

благодаря !!
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 18, 2005 16:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Sentinel ,
Цитат:
Ти държиш бъдещето на България в ръцете си!
надпис в мъжката тоалетна
Върнете се в началото
Потърси "Samsung CK-6226W" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Samsung CK-6226W" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети