Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Автоматично прибиране на огледала
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
peter74
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Сря Авг 10, 2011 22:22    Заглавие: Автоматично прибиране на огледала Отговорете с цитат

Привет колеги,питането ми е следното:огледалата за обратно виждане на автомобила ми се прибират електрически с бутон.Той просто подава 12в на един кабел и огледалата се прибират,отпадне ли напрежението огледалата се отварят.Скромната ми идея е да ползвам реле,което да отваря веригата при подаване на контакт(огледалата се отварят).Тук вече ми трябва разбирач-прибирането да става с кратък сигнал плюс 12V от централното,същя сигнал ,обаче,да се игнорира при подаден контакт,тъй като вратите се заключват при потегляне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deliya
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 11, 2011 7:22    Заглавие: Огледала Отговорете с цитат

Може да се направи малък контролер като анализатор на всички сигнали които трябва да действат или инкогнират и резултантния да бъде изпълнителния. Трябва да се предвиди и съответна защита.
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Авг 11, 2011 8:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо да уточним:Когато с е подаде +12 за затвааряне на огледалата това напрежение остава ли на проводника,за който говорим.Аз си мисля,че остава,щом за отварянето реле прекъсва тези +12V.Ако е така и ако алармата има допълнителен канал за управление мисля,че няма да е проблем,тъй като обикновено тези допълнителни канали могат да се програмират какво да правят.Дори затварянето да става само с импулс +12 ако го има допълнителния канал може пак да се ползва той.Ако няма този канал,нещат стават малко по-сложни.Няма как някъде из платката на алармата да няма точка,която си сменя потенциала при вкл./изкл. Само че трябва да се намери.После,ако наистина прибирането на огледалата се управлява само с импулс (което силно ме съмнява),може да ползва изхода за заключване от алармата.Само че тогава ще има необходимост от диоди,които да разделят отделните вериги.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 11, 2011 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква е колата?
Повечето могат да се командват от менюто на таблото-при заключване да се прибират и при отключване или запалване да се отварят,или да се командват само от бутона.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peter74
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 12, 2011 15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Огредалата се прибират единствено с определена позиция на джойстика,тоест подаване на непрекъснат плюс.Колата е рено лагуна и няма аларма.
Върнете се в началото
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 6:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-лесния вариант е с едно реле с нормално затворен контакт да подава + когато не е на контакт колата,но пък при всяко подаване и изключване на контакт ще се движат и бързо ще сдадат багажа.

По добре е да се сложи едно реле за време -примерно на една или няколко минути да се задейства със закъснение след изключване от контакт.
Май ако е производство след 2003година мисля че можеше да се програмира през контролния модул.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пон Авг 15, 2011 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Kолега,я се разбутай из форума на РЕНО: http://www.renault-bg.com/smf/

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2011 0:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Петре, ако съм разбрал правилно, ти искаш: когато заключиш колата, огледалата да се прибират, но да не се "връщат" при отключване, а когато стартираш двигателя. Това едно.
Сподели какъв искаш да е крайният резултат, щото се обърках.
И друго: искаш сам да си го направиш ли или искаш някой да го направи ?
Щото "...Тук вече ми трябва разбирач..." е многозначително.
Иначе, ако точно съм разгадал желанието ти, се прави много лесно, без контролери и релета за време. Wink
peter74
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2011 6:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,идеята е точно такава.Малка поправка-не се подава + на определена точка а просто се свързвт двете точки.В същност като си напрегнах главата на теория съм решил проблема с реле с два контакта.Единя съединява или разделя роботните точки а другия контакт го ползвам за самозадържане на релето до момента на заключване при което релето остава без захранване до подаване на контакт.Тези дни ще го приложа на практика и ще докладвам.
Върнете се в началото
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 22, 2011 9:12    Заглавие: Отговорете с цитат

А какъв изпълнителен механизъм прибира огедалата? Да не се окаже, че ако стоят така постоянно захранени един ден - а) ще изгори моторче или соленоид на ел.магнит, б) ще падне акумулатора от консумацията Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Автоматично прибиране на огледала" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Автоматично прибиране на огледала" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети