Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
HP LaserJet 6L -светват и трите диода постоянно ...

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2011 22:33    Заглавие: HP LaserJet 6L -светват и трите диода постоянно ... Отговорете с цитат

.. в момента ,в който би трябвало да почне да печата. При натискане сервизния бутон остава да свети средния диод. По сервиз мануал това трябва да е дефект Scanner Error, с последващи евентуални причини...
В Монитора намерих сходна ТЕМА за LaserJet 5L Само, че там :
Цитат:
-Если однократно нажать на кнопку, тухнет средний индикатор (дата)
-"печная" ошибка, скорее всего - потеря контакта на термодатчик при нагреве + деформации.
насоката клони към проверка ремонт на термодатчик/нагревател. Доколкото съм добре с преводите от руски ... Rolling Eyes
Въпросните елементи при мен са: нагревател -136Ω, термодатчик -372kΩ
По Сервизно описание са : ?
Цитат:
Normal resistance is 30ohms +/- 10 ohms.///Normal resistance is 440Kohms +/- 30K at 20 degrees C.

В тая тема пък :
Цитат:
Сопротивление ТЭНа 80-130 Ом, термодатчика сотни кОм

... Rolling Eyes Питането ми е кой е верния път : скенер или печка ?
Принтера, преди да се развали в това състояние, печаташе по два-три черни листа, съпроводено със страхотен шум, после се оправяше ..
Преди няколко години е взет от добър сервиз, с констатация от тях, че това му е последния ремонт и ... докъде изкара -до там ! ? Не разбирам какво са имали в предвид.
Може би някой нещо ще подскаже ? В магазина за нов ?
p.s.
Лекинко съм се подвел: "тухнет" трябва да се разбира "гасне" и всичко си идва на място. Вероятно липсата на резервни части ще ме прати в магазина за нов. А този отвътре свети като току-що произведен и печаташе в стил "копието -по-добро от оригинала"!

Последната промяна е направена от emoome на Вто Май 31, 2011 8:24; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2011 22:45    Заглавие: Re: HP LaserJet 6L -светват и трите диода постоянно ... Отговорете с цитат

emoome написа:
В магазина за нов ?

Ами според мен още преди две три години са подсказали верния път.
Ако се сметнат нещата дето трябва да се купят-чорапи,валове печки,колела................
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2011 20:42    Заглавие: Re: HP LaserJet 6L -светват и трите диода постоянно ... Отговорете с цитат

emoome написа:
..Вероятно липсата на резервни части ще ме прати в магазина за нов."!

За този "железен" принтер има всякакви резервни части. http://arbikas.com/Main.php?selitem=yes&filterString=&item=500006&quantity=1&do=products&id=54&cat=view
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 02, 2011 23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

sathv, Много благодаря за линка!
Дава доста отговори на въпросите, които ме занимават Wink Факта, че не ми е попаднал означава, че не знам как и какво да търся. Де да беше телевизор ... Cool
Това единствен сайт/фирма/ ли е за поръчка на резервни части за принтери ? Друга фирма с подобен предмет на дейност за/в България ?
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Юни 02, 2011 23:33    Заглавие: Отговорете с цитат

emoome написа:
Това единствен сайт/фирма/ ли е за поръчка на резервни части за принтери ? Друга фирма с подобен предмет на дейност за/в България ?

И при мене има възможност за доставка на доста голям асортимент части за принтери,въпреки че определено не ми е това работота. Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 0:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Wink

Полимакс Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "HP LaserJet 6L -светват и трите диода постоянно ..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "HP LaserJet 6L -светват и трите диода постоянно ..." в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети