Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Мощна високооборотна "духалка", съвети и от къде?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alex93
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 9:26    Заглавие: Мощна високооборотна "духалка", съвети и от къде? Отговорете с цитат

Така, значи трябва ми нещо много мощно
с диаметър 50 - 80мм
високооборотно, не ме интересува шума,
само да не е с контролер ли там както са тези моторите на тези летящите самолетчета дето се управляват от дистанционно управление
точно нещо такова ми трябва, само че ми казаха че без управление няма да стане,.. трябва ми нещо дето като се върже към акумулатор 12 - 14 волта ще работи директно..
другия вариант е да се върже с някакъв потенциометър на жило
идеята ми е когато се съкращава жилото да се намалява съпротивлението и да почва да се върти силно. а когато е отпуснато жилото да се върти с по-малка скорост ..
или ако неможе .. ще стане и на принципа on/off ..
дайте идеи от къде да намеря такова нещо
?
гледах има такива турбини, с форма на охлюв .. нещо ?

Последната промяна е направена от alex93 на Пет Май 27, 2011 20:54; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dodov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 10:03    Заглавие: Re: Мощен моторен вентилатор Отговорете с цитат

Пропуснал си много неща в питането ти! От това, което си написъл излиза, че искаш ел. мотор на 12V високооборотен, мощност, ампери, перка ли, турбина ли и тн?! Кажи сега, какво искаш да направиш, за какво ще служи тази техника.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Biser
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Харманли

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 10:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Според описаното, което ти трябва най-добре ще стане вентилатор от отоплението на купето на стара кола.Има си и степени на въртене /без контролер Very Happy /.Мощен е и мотора на вентилатора към радиатора на "Лада" или "Москвич-21412" Laughing Давай нататък!
alex93
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 11:00    Заглавие: Re: Мощен моторен вентилатор Отговорете с цитат

dodov, ми незнам перка ли турбина ли каквото и да е само да прави голям дебит
примерно по-голям отколкото дърпа един двигател 1.4 или 1.6, а тая дивотия си смука доста..

ПП. мисля да слагам по-голям дросел, и искам към това да добавя един такъв "вентилатор" ли ел. турбокомпресор ли .. за да направя по "реактивни" ниските обороти, педала да е доста по чувствителен Smile

към тея малки дреболии, може да се добави и един въздух под налягане директно впръскан през всмукателя, и спортен филтър който вече имам
ефекта бива, ама пробвах да духам в мотора със Сешоар .. лошото е че той духа топло ( а и мисля че доста по-слабо) .. а студеното е по-добре иначе като чувствителност rимаше добра разлика в динамиката ( предвид това че сешоара, би требвало да е по-слаб от тоя мотор дето ви говоря), беше доста добре като се добави и въздуха и дросела ефекта ще е презадоволителен за има нема стотина лв ..
Върнете се в началото
dodov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 14:47    Заглавие: Re: Мощен моторен вентилатор Отговорете с цитат

Потърси информация за турбото, напр. като това:
http://www.rally-club.bg/articles/tech/TK.pdf, и за ел. турбо. Като си изясниш някои неща, дебит на въздуха, какво налягане, и др. според модела на двигателя, а не както сега неориентирано, тогава търсиш по задание.Smile
Върнете се в началото
Tihich
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Що не си вземеш една помпа, за гумени тюфлеци - има и на 12 волта. Мисля, че ще ти свърши работа..
Нещо такова:
http://www.dealextreme.com/p/75w-dc-electric-air-pump-for-car-dc-12v-90112
Върнете се в началото
Plamskia
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Tihich написа:
Що не си вземеш една помпа, за гумени тюфлеци - има и на 12 волта. Мисля, че ще ти свърши работа..

Ти като не си запознат с работата на тази помпа защо я предлагаш.Тя не е предназначена за постоянна работа.Не виждаш ли какво пише на нея.
Върнете се в началото
alex93
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 18:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Plamskia написа:
.....

Не, попринцип няма да ми тряба да работи постоянно ..
ще я направа да се пуска като съм натиснал до определена степен гаста примерно натисна ли гаста на 70 - 80 % което си е почти до доло, тогава да се пуска Smile
за да може като е в ниските обороти да изпомпа яко
или като е на изпреварване .. тогава, затова казах, че ми трябва нещо високооборотно и доста силно, което няма нали да работи постоянно .. вие мислите ли дали ще отцелея ако съм постоянно отворил над 70% дросела .. Laughing Laughing Laughing
така че дори да е нещо, което работи до 10 мин. - става то дори и да е така пак ти да караш 10 мин на макс гас .. айде не съм толко откачен а + тва на 5-та като я натисна верно, колата си е слабичка 80 кончета .. 1.4 .. 8винтила, ама на 5-та като я натисна от 120 за около 1 мин ги прави 180 - 190 което и е максимума (отива на прекъсвач)
така че ...
дори да е нещо дето работи до 5 мин .. става, ама да е яко мощно.. то така или иначе ще натискам до край .. за малко .. а през останалото време самия мотор си дърпа въздух и той ел мотора ще си се охлажда ..
но Има друго нещо .. въпросната помпа няма да стане, защото първо отвора и е много малък, имам такъв надуваем матрак .. до колкото знам тези помпи за това се ползват .. и не е кой знае какво .. тая помпа не духа силно за нейния си отвор.
отвора и е много малък и затва прави впечатление че духа силно.. ама не е така, слабичка е, трябва ми нещо което да духа като нея само че отвора да му е като на дросела.. не съм го мерил но те са от 50- до 80 мм на големите мотори .. та дори с други силиконови маркучи ще се напасне .. въпроса е да не е толко малка
иначе да такова ми трябва е такова същото .. високоборотно, "яко" мощно дето даже заради мощността нека си го ограничават до 5-10 мин ..
но требва отвора да му е голям както споменах защото и през останалото време когато не работи .. двигателя пак сам ще си дърпа въздух ( немисля че перките или там каквото се задвижва ще му пречат, ако отвора е достатъчно голям ) затова и е другото съображение за големината ..

dodov написа:
....

а мерси, знам какво представлява турбото, не ми трябва такова, смятам че една такава много мощна ел духалка дето да работи по 20-ина секунди през 2 - 3 мин ще ми е достатъчна, ( нали затова е целта и да е високооборотна, да е яко мощна, и да не работи постоянно.., щото нали тези по мощните затва им ограничават времето на работа, предполагам яко загреват .. ама както казах 10 - 30 сек през 1 - 2 мин мисля че е нищо работа.. )

ПП. някой по горе спомена духалката от палното .. нейния размер е перфектен, мисля че тя беше точно там някъде 60 мм, АМА не е високооборотна .. верно духа яко ама, щато и размера и е големичък ..
а и е направена за дълъг живот и продължителна работа, оттам и малките обороти .. предполагам развърта се до не повече от 5000 - 6000 оборота
а поне доколкото знам на тея компютърните перки високооботни се викат на такива дето се въртат над 10 000 - 15 000 даже, та и повече Smile ето например тая духалката за туфлеци дето оня по горе ми прати тя май е високо оборотна, което се усеща и по шума който прави ...
ама е с малък дебит и малък отвор затва нестава
иначе шум не ми пречи нека си е така даже ще е интересно да издава такъв шум Laughing Laughing ибезтуй както казах ще се пуска над 70%

Exclamation Arrow Не се отговаря с този бутон Exclamation И следващи подобни неграмотни писания без изречения и препинателни знаци директно ще ги трия Exclamation
Върнете се в началото
dodov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 21:13    Заглавие: Re: Мощна високооборотна "духалка", съвети и от къ Отговорете с цитат

Усещам темата ще отиде в раздел "общи приказки". Явно не си се запознал с ел. турбо компресорите, нищо конкретно не написа за дебит на въздух, налягане и тн. Има информация по твоя въпрос, прочети в тунинг клубовете, продават готови изделия като това:
http://imageshack.us/photo/my-images/193/220073dscn2529.jpg/
Казват се "Електрически суперчарджер ".

Последната промяна е направена от dodov на Пет Май 27, 2011 21:49; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2011 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=168334&start=0&view
http://www.vbox7.com/play:2270fabc
Потърси "Мощна високооборотна "духалка", съвети и от къде?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Мощна високооборотна "духалка", съвети и от къде?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети