Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Съвет при избор на бойлер?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 1:03    Заглавие: Съвет при избор на бойлер? Отговорете с цитат

Здравейте, днес ми протече бойлера за нещастие някъде от горе т.е. не е от фланеца. Марката е Tesy 80L вертикален.. И за нещастие като проверих кога точно е закупен се оказа, че му е изтекла гаранцията с няколко месеца. Като цяло четох доста мнения пък и имам така да се каже някакви наблюдения и везните клонят към Дипломат ако трябва да избера Българското. Но чета и много добри мнения за stiebel-eltron, ariston и fagor. Определено Tesy повече няма да е... За Diplomat също четох малко негативни мнения но като цяло по-добре.. Някакви предложения?
Radko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 7:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко е въпрос на късмет. Имах ТЕСИ, който протечче точно 2 седмици след гаранцията, сега имам Дипломат, който протече на втората година от гаранцията, та ... май това е за предпочитане.
Освен това сме правили рентгенови снимки на заварките на бойлери с неръждаем казан, и там нещата също са на магия.
dodov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 8:05    Заглавие: Re: Съвет при избор на бойлер? Отговорете с цитат

Марки и модели много, като купуваш гледай гаранцията за водосъдържателя да бъде мин. 5г. Стъклокерамичното покритие е по-добро от емайловото. При емайловото се получават пукнатини от температурното разширение на метала и от там започват проблемите. За ел. управлението, всичките са едни и същи, излизат като консуматив и се сменят. Има и с цифрови дисплеи за температура, анодни защити - колкото да привлекат окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 8:11    Заглавие: re: Отговорете с цитат

http://www.eldominvest.com/ Тези са със сертификат. Вземи си от тях.
http://eldominvest.com/bg/aboutus/main.html Почти всичко е за износ за западна Европа. Не вземай нищо леко.
Преди десетина години сестра ми си взе италиански бойлер. Мноого готин и даже много лек на носене Laughing . 2 години и замина. Беше марков. Няколко пъти по скъп.
Върнете се в началото
jonov
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Комощица

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 10:16    Заглавие: Re: re: Отговорете с цитат

Защо не разгледаш тези , от перални и хладилници нямам оплакване , но не знам бойлерите как са ?
http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/%28xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_73_94_77_6_9_85_95_83&cat_name=%D0%9E%D0%B1%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B8&uiarea=3&carea=DEBA6B7C581880F1A90A002481B479E9&cpgnum=1%29/.do?rf=y

Последната промяна е направена от jonov на Вто Май 24, 2011 10:55; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 10:31    Заглавие: Re: re: Отговорете с цитат

Благодаря за отговорите. Значи то ел. часта никак не ме притеснява, а тези който са с LCD та и т.н. не бих ги купил.... Той моя докато беше в гаранция съм го ремонтирал 10 тина пъти по ел. инсталацията поради факта, че техниците ме мотаха с дни и накрая просто спрях да се занимавам с тях. Идеята е казана да е корав и да пази дълго топлата вода тъй като този изстиваше за няколко часа Shocked . До колкото разбрах Дипломата е една идея по-добър от Елдом и поне няколко от Теси.. За килограмите - ДА колкото е по тежък толкова по дебели стени има на казана и е по-добре което при мен е почти задължително тъй като "водата" ни е толкова варовита, че НЕ става и за готвене.. Сега като монтирах една джаджа за "омекотяване" малко от малко се по оправи. Другото което четох, че има значение какъв е бойлера ако искам в последствие да слагам слънчеви колектори което като цяло е блазнеща инвестиция за в бъдеще. Но не беше обяснено нищо конкретно.
п.п. jonov коя марка точно, че от линка ми излизат всички !?
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 10:43    Заглавие: re: Отговорете с цитат

Не бих казал, че ел. часта не е важна. Колкото е по просто, толкова по малко има какво да се чупи. Елементарно, защитено и надеждно!
Разгледай тези модели. http://eldominvest.com/bg/id/19/page/1/boilers.html
Ако имаш пари -вземи си от неръждаема стомана. Ще те надживее.
И 100% да е български със сертификат за качество. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Колкото повече сертификати -толкова по добре. Няма ли такива -забрави. До колкото помня тези на Елдоминвест са първите със сертификат ISO 9001. От 2008г. не знам някоя фирма да е покрила нормативите им. Но нищо не пречи да провериш сам: http://www.sgs.com/clients/certified_clients.htm

Последната промяна е направена от Todorov на Вто Май 24, 2011 10:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 10:46    Заглавие: Re: re: Отговорете с цитат

Аз не казвам, че не е важна просто като пари за поддръжка не е толкова болка за умиране. За жалост няма как да го направя с контактор докато е в гаранция. Но проблема ми е повече да не се спука и да държи топла вода, а не като този след 2 часа да е студена Shocked
jonov
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Комощица

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 10:51    Заглавие: Re: re: Отговорете с цитат

Извинявай , не проверих линка Very Happy бях ги сортирал само марката gorenje , но явно не се е получило .
Върнете се в началото
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 24, 2011 10:54    Заглавие: ре: Отговорете с цитат

Сега за контактора ..... Laughing . Имам една идея, доста стара -да мина само на нощна енергия с бойлера. Контактор и управление с ел. часовник.
Върнете се в началото
Потърси "Съвет при избор на бойлер?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Съвет при избор на бойлер?" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети