Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
не мога да си пусна РС нормално

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tonyk19
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 1:34    Заглавие: не мога да си пусна РС нормално Отговорете с цитат

Ако някои знае за този проблем ,моля да помогне!!! Тои се състои в това че ако РС не е пускано повече от 10 мин., когато го стартираш да тръгне -тръгва всичко хард, вентилатори,но като почакаш малко не вкл.монитора и индикацията гасне, но всичко друго работи и след рестарт трагва всичко нормално.РС когато тръгне работи супер все едно че нищо не е било.Странна работа.Дъното ми е елит групECS K7VTA3 v1-процесора е
AMD Athlon XP, 1666 MHz (6.25 x 267) 2000+
Благодаря на всички които могат да ми помогнат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 10:01    Заглавие: Re: не мога да си пусна РС нормално Отговорете с цитат

tonyk19 написа:
Ако някои знае за този проблем ,моля да помогне!!! Тои се състои в това че ако РС не е пускано повече от 10 мин., когато го стартираш да тръгне -тръгва всичко хард, вентилатори,но като почакаш малко не вкл.монитора и индикацията гасне, но всичко друго работи и след рестарт трагва всичко нормално.РС когато тръгне работи супер все едно че нищо не е било.Странна работа.Дъното ми е елит групECS K7VTA3 v1-процесора е
AMD Athlon XP, 1666 MHz (6.25 x 267) 2000+
Благодаря на всички които могат да ми помогнат

Изскубваш всички разширителни платки и слагаш проверено работещо видео. Ако пак се дъни има вероятност проблема да е в дъното или захранването - сложи една диагностична карта и виж докъде стига ПОСТа, ако нямаш такава и осцилоскоп ще свърши работа - почни с пауъргуд и ресет-а. Не си писал за обстоятелствата около появата на дефекта.
Върнете се в началото
LZ2AAB
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 20:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Прегледай дънната платка за подути кондензатори,а и в захранването също.Успех Very Happy
GSt
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 20:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Чуват ли се бипсове? Аз имам същия проблем. Дъното ми е ABIT появи се след като си поставих нова видеокарта. После се зачетох по форумите и разбрах че по принцип ABIT имат проблем с видеокартите на Nvidia. Съществуват няколко типа проблеми при студен и топъл старт. В твоя случай студен. Много е възможно проблема да е от лошо захранване опитай с по мощно. В някои форуми препоръчваха да се вдигне малко напрежението на I/O от биоса но по добре не пипай. Лично аз се примирих с ситуацията и компа работи така вече половин година без проблем От nvidia препоръчват да не ползваш shadows за видео паметта и разни други настройки и затова иди на сайта им и провери точно че не помня. Всъщност не помня и дали го четох на сайта на ABIT Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Съб Юни 04, 2005 12:19    Заглавие: Re: не мога да си пусна РС нормално Отговорете с цитат

tonyk19 написа:
... процесора е AMD Athlon XP, 1666 MHz (6.25 x 267) 2000+

Процесора ти трбва да е 12.5 х 133 MHz ...
Какво ти е захранването?
По-добре опитай да сложиш друго, по възможност по-читаво захранване ...

Щом ти плуват напреженията, като ги гледаш през AIDA32 /Everest/, значи нещо не е наред със захранването ...
Тези програми не мерят точно и не може да им се вярва за стойността на измереното напрежение, но щом има "плуване", значи наистина е възможно напреженията да мърдат ...

Вземи временно за пробата захранване от някой познат ... за да видиш дали проблема ще изчезне ...
Някой дефекти от захранването може да ги установиш с мерене с мулитицет, но други - може да ги видиш само на осцилоскоп ...

---------------------
И не пускай две теми за един и същи проблем ...
А ако оправиш и правописа ... Wink
Върнете се в началото
Потърси "не мога да си пусна РС нормално" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "не мога да си пусна РС нормално" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети