Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Как да си направим машина за пушек?

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vaseto89
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 3:01    Заглавие: Как да си направим машина за пушек? Отговорете с цитат

Здравейте приятели някой случайно замислял ли се е как да си направи машина за пушек както по дискотеките,по тия китайските сувенири и тн.

Споделете мнения
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 4:42    Заглавие: Отговорете с цитат

http://vbox7.com/play:d73dc271
shri
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 10:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Това видео ми хареса. Но на въпроса. Въпросните устройства за студен пушек работят на ултразвуков принцоп. Един ултразвуков генератор захранващ пиезоелемент. При работа на пиезото във вода, се оделя студена "пара" от водата. Проблема е само, че бързо заминава пиезоелемента. Около година работа и метализирания слой на пиезото от към водата се разрушава. Много такива са ми носили за ремонт и все това е проблема.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaseto89
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

@zapad гледах го това клипче,но ми се струва,че тая машина ще пуши постоянно примерно 2 часа и край пак това някакси не е практично.

@shri може ли да ми дадеш скайп?

Иначе за машината която говори shri ми се струва г.д. добър варянт при положение,че може да работи една година.

Идеята ми е такава:снощи се бяхме сабрали с прятели в "нашето клубче за купони" и си говорихме защо не си сложим такава машина за пушек и на мен ми стана интересно.
Някой има ли някаква схема на тази машина за пяници Very Happy
Върнете се в началото
getzata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми харесва идеята за самоделна такава машина. Доколкото знам се използва течен парафин, който незнам откъде мога да намеря. В конрад се продава готова такава течност в шишенца. Въпроса е какво е кара да се изпарява - нагряване ли ? Нещо такова но в по-малки разфасовки:
http://www.g-light.org/view_cat/4/45/Smoke_Fluid_Medium_-_5_lt

В форума и друг път се е обсъждало тази тема:
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=11910&postdays=0&postorder=asc&start=0&topicshow=%CC%E0%F8%E8%ED%E0%20%E7%E0%20%EF%F3%F8%E5%EA
vaseto89
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 16:05    Заглавие: Отговорете с цитат

@getzata твоя проблем мога да го реша срещу 19.20лв

http://www.tpetrov.com/search.php?prod=DISCO+%D0%A2%D0%95%D0%A7%D0%9D%D0%9E%D0%A1%D0%A2+OIL090

Мисля,че е доста по удачна цена за хоби изпълнения Smile

Много ми е интересно как китаците имат толкова сполучливи пушешти сувенири за толкова малко пари Smile
Върнете се в началото
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 17:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Въпроса е какво е кара да се изпарява - нагряване ли

Точно така. Машините за пушек, които ползват посочените течности се състоят от резервоарче, нагнетяваща помпа, подобна ( или същата ) като от кафемашина, метална дюза с тесен отвор и вграден нагревател с терморегулиране, където се впръсква течността, която се изпарява и излиза през отвора. Параметрите не са критични, и лесно можеш да си направиш такава машина в къщи.
Но... не ти препоръчвам да я ползваш в по-малки помещения, защото при прекаляване с пушека ефекта е доста "задушлив" !
Върнете се в началото
shri
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Момчета не се занимавайте с глупости. Продават се такива неща по китайските борси за сувенири и са евтини. Работи с чиста вода. Принципа е елементарен. Енергията от вибрирането на пиезодатчика във водата се предава на молекулите на водата и така те се зареждат с повече енергия. От блъскането помежду си следствие ултразвука без да е необходимо да се загряват както при обикновеното врене. Изкачват се нагоре и се отделят от течноста имитира се изпарене само че без топлина. Нека не забравяме, че енергията не е само топлина. А всъщност със сухия лед в клипчето се прави същото само че по друг начин. Номера е в една среда да постигнеш област с по високо енергийно заредени молекули от останалите и те се изпаряват естествено. Не съм си играл да разглобявам и изследвам такива неща. Те са капсуловани защото се потапят във водата и кабела се включва директно в тока. Само не помня дали беше с адаптер или направо 220В.
vaseto89
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

gakal написа:
Цитат:
Въпроса е какво е кара да се изпарява - нагряване ли

Точно така. Машините за пушек, които ползват посочените течности се състоят от резервоарче, нагнетяваща помпа, подобна ( или същата ) като от кафемашина, метална дюза с тесен отвор и вграден нагревател с терморегулиране, където се впръсква течността, която се изпарява и излиза през отвора. Параметрите не са критични, и лесно можеш да си направиш такава машина в къщи.
Но... не ти препоръчвам да я ползваш в по-малки помещения, защото при прекаляване с пушека ефекта е доста "задушлив" !

Колега този парафин дали е вреден знам ли?
И някакво по подробно обяснение как да си направим такава машина можеш ли да ни дадеш и вече и мезето към бирата е готово Very Happy
Върнете се в началото
Потърси "Как да си направим машина за пушек?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Как да си направим машина за пушек?" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети