Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблеми с IRC и LED индикация на усилвател Pioneer A-505R

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

[download attachment]
МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 12:43    Заглавие: Проблеми с IRC и LED индикация на усилвател Pioneer A-505R Отговорете с цитат

Моделът е 1996 набор, Input Selector е въртящ и с релета, дистанционното е оригиналното Pioneer CU-AO13. От време на време се шашка IR приемника на усилвателя. Според SM той е IC Sharp GP1U28X.
Какъвто и функционален бутон да се натисне на дистанционното, едновременно с желаната функция произволно се сменят и аудио входовете. Не отива на определен, а зависи колко задържа бутона. Много е дразнещо, особено за промяна на усилването! Входовете се сменят и при използване на произволно друго IRC - пробвал съм на 6 марки, от печка "Дипломат" даже. Понякога се оправя от изключване от щепсела, друг път само от минаване в режим StandBy. Дефектът се проявява на доста големи и произволни интервали. Не съм забелязал закономерност или конкретна причина. Първият път, когато се появи проблема се усъмних в енергоспестяващите крушки, но за съжаление не познах. Иначе усилвателя си работи перфектно без никакви други проблеми. Само един "козметичен", но той е от доста отдавна и едва ли има връзка с горния. Червеният LED на моторизираният потенциометър Volume едва-едва свети.

Не съм отварял до сега усилвателя, но проблемът с произволната смяна на входовете при команда от произволно IRC ме изнерви доста!

Молбата ми е да ме насочите къде да търся причините за повредите, защото основният дефект не е постоянен и докато го разглобя вече ще е изчезнал! А и щом ще отварям усилвателя, искам да накарам и Volume LED да засвети със същия интензитет, като останалите.

p.s. Ако на някого му трябва SM за A-405R/505R/605R-3,6MB pdf, нека ми напише в темата! Не помня вече откъде съм го свалил...

Последната промяна е направена от Gena на Нед Фев 27, 2011 19:44; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 13:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Захранване, фотоприемник, процесор по реда на заподозрените.
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2011 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря RC!
Снощи го изключих от щепсела на захранването за почти 15 часа. Днес при включване проблемът беше налице. Забелязах още, че от дистанционното не мога да включа вход Tape2. Той не е заедно с останалите на въртящия селектор, а на отделен бутон на лицевия панел. Ръчно го задействах няколко пъти и после стана и с RC.
Оставих усилвателя да си работи от сутринта и преди час някъде по навик с IRC исках да намаля малко звука. Задейства си нормално Volume потенциометъра, без смяна на входовете. А аз вече бях приготвил отвертките... Smile И се отказах да го отварям, поне за момента.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2011 17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
И се отказах да го отварям, поне за момента.

Изчакай, докато гръмне съвсем . Очевидно имаш изсъхнал електролит и един господ знае как е захранването на процесора !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Проблеми с IRC и LED индикация на усилвател Pioneer A-505R" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблеми с IRC и LED индикация на усилвател Pioneer A-505R" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети