Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Samsung WS32Z308paxxec съмнения за късо в отклонителна ГОТОВ
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: На север от полярната окръжност.

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 13:31    Заглавие: Samsung WS32Z308paxxec съмнения за късо в отклонителна ГОТОВ Отговорете с цитат

Колеги... някой мерил ли е омическото съпротивление на отклонителната система на този модел телевизор? На омметър ми дава пълно късо. Уред за мерене на индуктивности в момента нямам.

Шасито е S62A

Телевизора беше с пробил краен транзистор на ХО, кондензаторите около транзистора - редовни, +В в нормата (139-141). При смяна на транзистора новият замина моментално. Свалих ТХО за проверка. Ще си преработя уреда за проверка на ТХО да пуска и 32 kHz, и ще го видя как се държи на ниско напрежение, но не залагам на ТХО.

Притеснява ме омическото съпротивление на хорионталните намотки на отклонителната система. Все едно съм дал пробниците на уреда накъсо. Ако някой знае колко ома е подобна отклонителна система, или има нещо подобно на работната си маса, нека го напише. А аз, като пусна ТХО-то на 20-30 волта, ще напиша какво е излязло.

Последната промяна е направена от Jet на Съб Фев 19, 2011 11:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mammi
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 13:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Хор. бобини---0,6 ом
Верт.бобини--9,2 ом
Стойностите са измерени на здрави бобини.
В момента го работя този телевизор , в смисъл чакам доставка на транзистора за ХО.
При мен се оказа лоши спойки на куплунга на ОС.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 14:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря. Транзистора от Петров ли го купуваш? При него е най-евтин, ама се питам снимката, която е качена защо не отговаря на корпуса. Аз го намерих на 18 лева с буква А, и на 7 лева без буква А. Да имаш представа каква е разликата? На този с А pdf не можах да намеря.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти не гледай да е най-евтин,а да е хубав.Имам при мене читави.Тия дето са по-малки-не работят...Не че и от големите няма проблемни на пазара.Като отскубнеш един транзистор от CRT-монитор колкот за пробата ще разбереш дали проблема ти е до транзистор.

Последната промяна е направена от Bojilov на Вто Фев 15, 2011 14:36; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mammi
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

От разградски доставчик
Телевизора при мен все още не е тръгнал, и все още не знам дали ще се отърве само с транзистор.
Надявам се , причината за дефекта да е само лошата спойка.

Последната промяна е направена от mammi на Сря Фев 16, 2011 20:14; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 16:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Там за проба става всеки по як транзистор от монитор-например 2SC3997 ама истински.И с такъв съм го пускал да заминава-не се е връщал.Нищо не пречи да закачиш външна отклонителна система(100Hz-ова разбира се) за да елиминираш съмненията си.Презапой куплунга на ОС и всичко около драйверното стъпало.
takiev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: StaraZagora

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 20:16    Заглавие: Re: Samsung WS32Z308paxxec съмнения за късо в отклонителната Отговорете с цитат

Jet написа:
....., кондензаторите около транзистора - редовни, +В в нормата (139-141). При смяна......

1 ...За кои пишеш, не мога да позная, но около ТХО има '' и 6--7 бр
неелекктролитни'' на 400в! Премери ги ги всичките!-- с всякакъв
китайски уред ставаа.. Idea /...150нф/400в/?

2. При нас работят на 50%... Smile ---при Божилов, на 100%!!

3. Пък си вземай откъдето и искашшш. Rolling Eyes
4. Пък за проба става с всякакъв голям мониторски. Пиша това ----защото съм го пробвал! Малките всички са МЕНТЕТА!!
А другото --колегите са го казали.. Smile
Върнете се в началото
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 20:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно неелектролитните имам предвид. И тия на 400, и тия на 2000 волта. А транзистора (големия корпус е) си го взех от място, от което до момента не съм имал проблеми с полупроводниците. ТХО менте съм имал от там, но не и полупроводник, и говоря за поне 6-7 години приблизително редовно пазаруване от въпросния магазин.

Е... винаги има и първи път, но се надявам да не е сега, и да не е скоро.

И пак не го написах достатъчно ясно. Основната ми мисъл бяха кондензаторите, които участват в импулса на обратния ход на хоризонталната. Тези на колектора на крайния транзистор, и тези, които са директно свързани с тях, а и онези след LR403.
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 18:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Поиграх си с уреда за проверка на ТХО. Имам предвид самоделката, дето беше събрана от ГХО, драйверен от София 31, и захранване на 12 и 30 волта.

Здраво ТХО, от 50 херцов телевизор с този уред, 154-177Т ми дава 15-20 милиампера консумация от 30 волта, свалено, и хвърля искра от високото на 13-14 милиметра.

ТХО-то на този телевизор (FUH29V005), пуснато през същия уред, само че с подадени 32 kHz към драйверния, удря стрелката на милиампермера вдясно, и прехвърля 300 милиампера. Искрата от високото няма и 2 милиметра. По-скоро 1.

За справка, друго ТХО от 100 херцов телевизор (1362,5039А, гарантирано работещо, макар и втора употреба), пуснато на 32 kHz, дава 20-тина милиампера, пали искрата на 5-6 милиметра, и дава ясно видима волтова дъга, която при отдръпване на жичката гасне на 10-тина милиметра.

Както и да го гледам, съмненията ми се насочват към ТХО. Ако някой има друго мнение, моля да го сподели, защото ТХО-то е достатъчно скъпо за да го купя просто за проба.

Последната промяна е направена от Jet на Чет Фев 17, 2011 20:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

То няма какво да е така както описваш-не е нормално да дърпа такъв ток.А и това ТХО си дефектира доста често.Имам го на склад,пратил съм ти цена на лични.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Samsung WS32Z308paxxec съмнения за късо в отклонителна ГОТОВ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Samsung WS32Z308paxxec съмнения за късо в отклонителна ГОТОВ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети