Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Микровълнова печка HYUNDAI HY-7020G-не топли на микро вълни

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jordan64e
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Elena

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2011 21:26    Заглавие: Микровълнова печка HYUNDAI HY-7020G-не топли на микро вълни Отговорете с цитат

Захранване 220в. идва до първичната намотка на трансформатора . Прави ми впечатление , че отоплението на магнетрона е 2,8в. , а на празен ход е 3,3в. Толкова ли трябва да е. Заменял и съм мерил високоволтовия диод. Високоволтовия кондензатор няма утечка към маса и стойността му на мерене е в норма. Как мога да проверя със сигурност високоволтовата намотка на трафа , за да отпадне съмнението за дефектен трансформатор , освен със замяна. На омметър е добре. Надявам се да ме извините за елементарните въпроси , но нямам голям опит с ремонта на микровълнови печки , а трябва да се уча понеже съм принуден да ги обслужвам и гаранционно. За това се мъча да диагностицирам точно повредата , а не да поръчвам трансформатор и магнетрон , че то явно е едно от двете и по-вероятно е магнетрон , но нали е по-добре да се знае със сигурност. По думите на клиента преди да откаже напълно е работела когато си поиска , което пак ме насочва към магнетрон. Забравих да спомена , че високоволтовия предпазител е здрав.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2011 22:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Вторичната на трафа щом я има някаква на омметър-значи трафа не е причината в случая.Тя и не прекъсва.Трафа ако е изгорял ще разбереш и ще видиш/подушиш и чуеш.Както ти,така и бушона.
Отоплително-щом има някакво(аз не бих го мерил това нещо повдигнато на киловолти потенциал,ама като си се пристрашил та си го мерил-хубаво...само че друг път недей)-значи и тя е здрава(то не че има кво да и стане на две-три навивки дебела жица).
Зачистваш и пристягаш кабелните обувки на магнетрона и проверяваш че наистина имаш 220В на първичната на трафа(а не по-малко) и оттам нанасетне пишеш магнетрона бегАл.
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=348443
тук в атача има това коет ти трябва....
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jordan64e
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

По начало тия 220в. съм ги мерил направо на първичната намотка. Смятам , че като бъде откачена високоволтовата намотка на трансформатора може да бъде измерено безопасно отоплението. Разбира се може и без откачане , но трябва да имаш уред и кабели , които да гарантират безопасността. Аз пробвах с мултимера , който работя и оцелях. Кобелите са маркирани за 1000в. , но изолацията им явно издържа в пъти повече.
Върнете се в началото
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 14:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Я виж колко е съпротивлението м/у отопление и маса на магнетрона при откачени кабелни обувки.
Трябва да е мегаоми.
Понякога при утечка на преходните кондензатори на краката на отоплението също не топли.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Фикри Нури написа:
.....

Няма начин.При това напрежение каквато и утечка да има-бушона да си е заминал сто пъти.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov, писах горното защото точно преди месец имах една микровълнова LG, на която имаше утечка, не топлеше, а и предпазителят си беше цял целеничък.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 18:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой предпазител?На мрежата или високоволтов-бърз(щото в тая печка има и такъв е написано и е здрав) Question Тия на мрежата са големи бичмета по 10А и нагоре и теоретично е възможно,въпреки че пак ми се вижда невероятно-кондензатора да е поутекъл-на него да има няколко киловолта и нито да "утече окончателно",нито да изгори предпазител от няколкостотин милиампера....Но дори и второто хич не ми се вижда вероятно-като знам какво е пържене вътре като утече проходен и клиента е насукал як бушон или видия за предпазител.Искаш да кажеш-имаш си няколко килоома-те си седят,печката си работи нормално,нещо не гори/свети и пуши,трафа не реве на умирачка и да се кани да проходи-въобще с две думи "цветя и рози" само дет не грее Question Е не го вярвам...

И друго да питам-въпросното захранване има доста ниско вътрешно съпротивлени(сиреч може да осигури доста сериозен ток,то му и личи)-да кажем че теоретично имаме някаква незабележима утечка-примерно един мегаом.И тоя кондензатор е решил-няма да се пали,няма да гори,няма да окъсява-ще си седи така.Да ама ти казваш и че печката ти не е греела-защо?При положение че утечката е пренебрежимо малка и киловолтите си ги имаш-печката ще продължи да си грее.А те току-така тия киловолти няма да паднат-това не е траф от касетофон с дръжка все пак.А ако речът да падат-бушона ще го разбере първи.
jordan64e
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Имал съм сравнително много случаи на късо съединение на отплението към маса , но за по- големи стойности на съпротивлението не съм обръщал внимание. Ще премеря и ако случая е такъв ще пиша.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма такава утечка дето ще бутне напрежението с поне 500В(колкото е нужното напрежение за да излезе магнетрона от режим на генерации при съвременните магнетрони)и бушона да я не усети...Не се занимавай с небъдни работи ами хвани и си стегни двете обувки на магнетрона.И после ако това което пишеш че имаш точни 220В(или повече) на първичната е вярно можеш спокойно да го запратиш тоя магнетрон в коша...

Последната промяна е направена от Bojilov на Вто Фев 08, 2011 23:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
bgs1
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Е дори и да не топли ястията, след две минути работа ако магнетрона е топъл при положение че има някаква консумация, кой друг да набеди освен него?
Потърси "Микровълнова печка HYUNDAI HY-7020G-не топли на микро вълни" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Микровълнова печка HYUNDAI HY-7020G-не топли на микро вълни" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети