Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Усилвател с TDA8560
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tedo_kinta
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 20:42    Заглавие: Усилвател с TDA8560 Отговорете с цитат

Поръчах си 2х40W усилвател със TDA8560 от http://www.constructor.bg/mk/ и се чудя дали не направих грешка. Мисля със него и още няколко устройства да усилвам 2x30W СТАРИ Руски колони тъй като усилвателя с който баща ми ги е усилвал е малко унищожен. Ако може да ми кажете дали съм направил добър избор или съм се прецакал.А колоните са Radiotehnika s30b.

Последната промяна е направена от tedo_kinta на Чет Фев 17, 2011 16:07; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 21:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам какво разбираш под прецакване. Стартираш със 17.90 но това е само крайно стъпало. Ще трябва да реализираш и предусилвател с евентуална честотна корекция, в зависимост от това какъв сигнал искаш да усилваш. Може да сложиш и тон коректор и някакъв индикаторен модул. Ще ти трябва добро захранване/трансформатор, грец, електролити/. Прилична кутия с потенциометри, врътки ключета букси радиатори и т.н. Цената със сигурност ще се покачи чувствително. Имай впредвид , че за около 100 лева може да си вземеш приличен усилвател втора употреба с чудесни характеристики и дизайн примерно от тук http://www.ljclub.net/home-audio/amps/amps_home.htm
Но ако идеята ти е сам да си направиш нещо което е насърчително схемата става.
Върнете се в началото
tedo_kinta
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно това ми е идеята само не разбрах какво имаш предвит със това "Стартираш със 17.90 но това е само крайно стъпало"? За захранване мисля да използвам трансформатор, а когато ходим за риба, мисля да използвам няколко стари акумулатори, които са оставени точно с такива цели.

Последната промяна е направена от tedo_kinta на Сря Яну 05, 2011 21:28; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 21:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждам, че в Млад конструктор струва 17.90 http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=302_310&products_id=10718&osCsid=8b1ea8616ab14f6b0eb97f2a1952ad8e
Останалото съм го описал вече.
Върнете се в началото
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

За TDA8560 не е нужен предусилвател той е вътре в ИС,особенно ако го ползва със компютъра нивото е достатъчно, за да си отдаде пълната мощност.А корекция може да ползва на плеъра,от там може да си коригира и честотната лента.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Сря Яну 05, 2011 2:07    Заглавие: Отговорете с цитат

LM1875 или GainClone го трепе TDA то от всякъде ... Цената почти аналогична Smile http://audioplatinum.com/index.php?cPath=28
Пък за тази версия изобщо няма нищо общо с TDA то http://audioplatinum.com/product_info.php?cPath=48&products_id=391
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Сря Яну 05, 2011 9:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи какво искаш.За едновремешните озвучителни тела за да изкарат качествен звук се препоръчва те да се товарят до 30% от мощноста им Exclamation
Върнете се в началото
tedo_kinta
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 05, 2011 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега да, но на 3 януати, когато го поръчах, цената му беше 12,90 и след това небях гледал за него, за това не можах да те разбера.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Яну 05, 2011 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Отгоре вече пише нещо с червено. Какво трябва да мисля? Имаш си копче, трябва му и балтон. Няма да стане озвучаване с парите за една бутилка. Захранване, кутия, оформление и излишен труд, който не си заслужава разправията. Купи си нещо готово и не се занимавай с глупости.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
tedo_kinta
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 06, 2011 13:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги имам проблем. Страх ме е да запоя интегралата (описана в заглавието) към печатната платка със обикновен поялник от 5 лв. защото ми казаха че има голяма опастност интегралата да изгори, ако не ползвам индукционен. ако може някакъв савет да ми дадете как да постъпя в тоя случай.
Благодаря предварително
Върнете се в началото
Потърси "Усилвател с TDA8560" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Усилвател с TDA8560" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети