Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Импулсен стабилизатор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fAnGaS
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 03, 2011 22:13    Заглавие: Импулсен стабилизатор Отговорете с цитат

Здравейте ,

Имам курсов проект относно проектиране на импулсен стабилизатор , някой може ли да помогне с материали по въпроса , защото ръководството , което използвам е доста постно по-този въпрос , да не кажа ,че почти нищо не пише. Благодаря.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Яну 03, 2011 23:01    Заглавие: Отговорете с цитат

С кви материали да ти помогнат Question Строителни сигурно-бетон,киреч...
Така да се напънеш да пуснеш търсачката,да си свалиш наръчника по ТЗУ на Стефанов,който го има споменат хич да не е поне 200-300 пъти.
Ако имаш конкретни въпроси върху срещнати трудности при реализацията на нещо конкретнo -питаш.Ако чакаш някой да ти снесе нещо на готово-объркАл си мEстото Exclamation Idea
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fAnGaS
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямах представа за съществуването на наръчника по ТЗУ ; ) на въпросният господин и става въпрос , за нещо точно такова. Мерси все пак ; )

П.П. Все още немога да открия ръководство / учебника / сборник / оцветяванка на въпросният г-н Стефанов като онлайн прилужение , ако ми предоставите линк ще съм безкрайно благодарен.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

part1
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 13:35    Заглавие: Отговорете с цитат

part2
fAnGaS
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 17:11    Заглавие: Отговорете с цитат

г-н Божилов , извинявам се за некомпетността ми не искам да излезе все едно съм неблагодарен и все пак и в 2те части , които сте ми споделили пише едно и също нещо и има един и същ файл. Все пак положих усилия да открия някакви разяснения в проектирането на импулсен стабилизатор ( открих доста други разновидности , повечето реализирани в интегрален вариант , което в моят случай не ми помага особено ) , но не успях .
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 17:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално-това са двете части от рара на една и съща книга.Има ограничение от 10МБ за прикачен файл,а книгата е 16МБ-затова и е така.Довечера и ще ги нацепя на съчки и ще ги кача във файлообменника,да не седят тук.

А там има и импулсни.Вярно древни,но импулсни.Той принципа е същия.За по-конкретни отговори ще трябва самия ти да питаш по-конкретно(както вече казах).
fAnGaS
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 17:29    Заглавие: Отговорете с цитат

По конкретно , мога да посоча изходните данни на схемата :

Uin=~220V;
U1=5V/10A;
U2,U3=+-15V/1A , U4=24V/1A;
f=50kHz

Интересуват ме схемни ,решения за устройството . Някакви стандартизирани таблици и формули за откриване и изчисление на елементите от схемата.
the_bull
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана(Студент в Русе)

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за кой ВУЗ трябва да се прави?
Освен наръчника на Стефанов намери наръчник по ТЗУ на Марти Браун издателство Техника. Също има учебници на проф. Димитър Юдов единия е Преобразователна техника там също са описани принципите. Мисля наскоро гледах и ръководство за курсова работа пак на Юдов по ТЗУ.
Литература има предостатъчно.
Това като задание добре е зададено, но има ли изисквания дали да бъде прав или обратен преобразовател. Вие ли си избирате какъв тип да бъде конкретно и проектирането като цяло. Трябва ли да има галванично "развръзване". Има ли значение с какви транзистори ще се изгражда. Изобщо има доста въпроси по заданието без отговор. Изясни си ги и задай конкретни въпроси.
fAnGaS
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2011 20:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако тези въпроси , относно вида на преобразователя и използваните елементи бяха изяснени щях да имам готов проект , в крайна сметка той се състой точно в това . Вид на схемата , изчисляване на елементите за нея и т.н. Учебника на Юдов го имам и точно по него се ръководя . Проблема в него е ,че показаните примери и формули за изчисление не са подкрепени с документация за елементите , относно преобразователите , има зададена по една конкретна схема , за конкретно развитият въпрос в ръководството , коят не удоволетворява мойте изходни данни . Мерси все пак
Потърси "Импулсен стабилизатор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Импулсен стабилизатор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети