Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Монтиране ключ с глимка на ЕСЛ
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 17:58    Заглавие: Монтиране ключ с глимка на ЕСЛ Отговорете с цитат

Преди седмица си взех един девиаторен ключ с глимка от Баумакс ,исках да си го монтирам в антрето да се вижда в тъмното . Монтирах го ,всичко ОК ,обаче ставам през нощта и какво да видя - лампата ,която е енергоспестяваща мига лекичко ,като стробоскоп в дискотека. Веднага се сетих ,че преди време един съсед имаше същия проблем ,та се наложи да му откача глимката . Както и да е ,причината е ясна ,но може ли да се измисли нещо ,та да може да се ползват светещи ключове със ЕСЛ ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи паралелно на лампата подходящ кондензатор 100n/400V.
Може и високоомен резистор.
ivan1983
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами чувал съм от познати че има значение и крушката.Аз лично съм с Осрам-и и има обикновен ключ с глинка ( мисля че няма значение дали е девиаторен или обикновен) и нямам такъв проблем.Докато един познат е с евтините крушки от по 1-2лв и се наблюдава същия ефект.
Върнете се в началото
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 18:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не ме лъже паметта, глимките са обикновено с резистори 220-240к.
Има вариант да монтираш във фасунгата паралелен резистор 51к / 2Вт и по тоя начин напрежението в/у крушката ще се ограничава на около 50 волта. Предполагам няма да пробва да пали на това напрежение, но не е гаранция.

Друг начин би бил някаква индикация с по-малко ток от глимката, ама едва ли...

П.С. към колегата горе - и със скъп Филипс пак го има проблема. Всъщност колкото е по-енергоефективна лампата, толкова повече ще мига Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 19:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше такава тема преди време.При мен беше аналогично..не зависимо от марката.Слагах 100 нано + 330k паралелно на лампата но се оправи за няколко месеца и пак пoчна...тогава сложих и резистор 1М последователно на глимлампата която незнайно защо нямаше и всичко се оправи, но глимката свети по слабо.
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 22:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще взема да си направя една опитна постановка и ще пробвам . Идеята на Румен ми допада най много ,има резон ,дано да е това решението . Иначе вариантите с увеличаване ограничаващото съпротивление на глимката ,или шунтирането на лампата с резистор си ги мислих и аз ,но не са най доброто май .
Върнете се в началото
penkeler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 02, 2011 15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен имаше същия проблем след като си сложих ЕСЛ в коридора и не съм сигурен, дали това беше причината (или, че самите лампи бяха от по евтините) да ми изгорят 2 броя за период от 4-5 месеца, но сега съм заредил навсякъде с Leuci, и реших да не експериментирам повече, а да откача навсякъде глимките. И без друго всички в къщи знаят къде точно са ключовете и могат да ги намерят дори с вързани очи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 02, 2011 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен се получи точно обратното, като при DJ69VN. Глим-лампата свети по-слабо или мига. Даже на студено едната понякога не свети. Иначе глимките са с някакви съпротивления, предполагам около 1 мегаом.
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Нед Яну 02, 2011 18:16    Заглавие: Отговорете с цитат

ЕСЛ се опитват да палят даже и при 20-25V.Без да разсъждавам,заковах една такава лампа в дневната преди 2-3 години,а там ключът ми е дистанционно управляем,по схемата от Млад конструктор.Има едно малко начално напрежение върху лампата,обикновена крушка даже не го забелязва,но ЕСЛ започна да се опитва да запали.Наскоро си монтирах в коридорите от ключовете със сензори,дето Дервишев ги внася и продава в КОНРАД,ПРАКТИКЕР и де ли още не.Единият заработи на момента,но вторият ми взе здравето-самовъжбуждаше се и палеше когато си иска.Въртях тримерите-нищо не стана и след това ми щукна просто да разменя двата проводника в клемите на ключа.Ами всичко заспа.Та дали да не опита колегата просто да размени проводниците в клемите на фасунгата?

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
mbo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 02, 2011 20:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Та дали да не опита колегата просто да размени проводниците в клемите на фасунгата? Laughing Laughing
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=7809&postdays=0&postorder=asc&start=15
Върнете се в началото
Потърси "Монтиране ключ с глимка на ЕСЛ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Монтиране ключ с глимка на ЕСЛ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети