Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворматор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 20:55    Заглавие: Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворматор Отговорете с цитат

Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворматор:?: Става въпрос за мошност над 10А.
Предварително благозаря
Върнете се в началото
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Има такива преобразуватели който делят напраженито да две.
И хоби кит предлагат готови ако не се лъжа

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Съб Май 14, 2005 21:39    Заглавие: Отговорете с цитат

А някой да има под ръка схема Question
Върнете се в началото
badganaka
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

electronics написа:
Има такива преобразуватели който делят напраженито да две.
И хоби кит предлагат готови ако не се лъжа

Има ама аз не мога да си намеря......И много ми трябват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chelsea_69
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 17:47    Заглавие: Re: Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворм Отговорете с цитат

Гост написа:
Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворматор:?: Става въпрос за мошност над 10А.
Предварително благозаря

Малко доуточнение-каква е тая мощност 10А?Не се заяждам,но е важно да се знае.Тези 2х14,5V,двуполярни ли са?Трансформаторът колко волта променливо напрежение дава на вторичната и каква мощност е?Може и аз нещо да не съм разбрал ,но ми се струват важни тия доуточнения...
Върнете се в началото
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 19:56    Заглавие: Re: Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворм Отговорете с цитат

Chelsea_69 написа:
Гост написа:
Предварително благозаря

Малко доуточнение-каква е тая мощност 10А?Не се заяждам,но е важно да се знае.Тези 2х14,5V,двуполярни ли са?Трансформаторът колко волта променливо напрежение дава на вторичната и каква мощност е?Може и аз нещо да не съм разбрал ,но ми се струват важни тия доуточнения...

И аз не се заяждам но тои каза че трафа му е 29 волта и е над 10 ампера и иска галванично да раздели напрежението а мощност се смята по формулата Р(мощността)=U(напрежението).I(тока) Wink

А по темата не мога да се сетя как точно беше схемата но потърси в интернет Wink

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
badganaka
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 21:55    Заглавие: Re: Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворм Отговорете с цитат

electronics написа:

А по темата не мога да се сетя как точно беше схемата но потърси в интернет Wink

Ти не разбра ли,че той иска всичко на готово..... Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Май 15, 2005 22:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Гост, ако искаш двете вторични да са галванично разделени няма да мине без траф. има едни DC-DC преобразуватели които представляват цялото устройство заедно с трафа поместено в кутиика и импрегнирано но те са за ток не по голям от 500mA.
най добре уточни какво искаш и за какво ще го използваш защото подозирам че не ти трябват галванично разделени напрежения.
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 16, 2005 7:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Действително има много неясноти в постановката на задачата, но мисля, че е необходима изкуствена средна точка за симетлрично захранване. Ако тези 10А няма да текат през средната точка, т.е. ако става въпрос само за нулев потенциал, може да се постави една комплементарна двойка с p-n-p и n-p-n транзистор със симетричен базов делител. Между средната точка и двата захранващи проводника трябва да има някакви кондензатори. Ако обаче през искуствената нула ще тече силен ток, загубите върху комплементарните транзистори ща бъдат огромни.
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

[download attachment]
МнениеПуснато на: Пон Май 16, 2005 7:53    Заглавие: Отговорете с цитат

ето ти схема с която от 1 вторична намотка вадиш 2 напрежения. схемата върши работа и за големи токове.
Потърси "Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворматор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Как да направя 29V на 2X14.5V без да донавивам трансворматор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети