Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Запис на звук

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Wisi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 11:28    Заглавие: Запис на звук Отговорете с цитат

Търся (предложение за) устройство за запис на звук. Може да е аналогово или цифрово, да има вход за стерео микрофон(и), да е (по възможност) на батерии и да записва звук с качество близко до това на домашна видеокамера.
Тъй като там където ще се записва звука ще има лаптоп, ми мина през главата да използвам микрофонния вход на звуковата му карта, или USB звукова карта, но това налага използването на дълги проводници, които колкото добре и екранирани, все ще доведат до понижаване в качеството (особено ако са евтини).
Друго, за което мислех, беше на самата камера да се изведе вход за микрофон, което ще ми спести синхронизирането между звук и видео, но пък ми изглежда доста рисковано, пък и изисква съгласуване между микрофона и предусилвателя на камерата.
Целта е да не се използва микрофонът на камерата, защото той записва главно фоновия шум, независимо от настройките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Има дистанционни микрофони при които и приемника се захранва от батерия и на изхода му можеш да вържеш входа на видеокамерата. Виждал съм евтини такива марки - по за 20-30 лева, а има и скъпи модели- Шур , Зенхайзер и т.н. Ако разстоянието до камерата е до 25-30 метра, мисля, че могат да ти свършат работа.
Върнете се в началото
Wisi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност разстоянието няма да е повече от 5 -10м., работата е там че камерата няма аудио вход(само изход). Камерата е Sony DCR-DVD410E.
Друг по-безопасен вариант би било да се използва например ECM-HST1 или ECM-HW1, свързани към камерата чрез "Active Interface Shoe", но се съмнявам цената на по-горните да е под 60лв. Например в electron.bg цената на втория е 350лв. - с 100лв. повече от цената на камерата в Техномаркет. Shocked (чак такова качество, не търся)
Върнете се в началото
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Телефонен секретар
Върнете се в началото
Потърси "Запис на звук" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Запис на звук" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети