Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
брум в усилвателя

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
NezBoy
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2010 22:27    Заглавие: брум в усилвателя Отговорете с цитат

Здравейте на всички Smile
Да премина към проблемът ми. Направих си 2х100 вата усилвател, с интеграли TDA7294, в същност стъпалата си ги купих!!! А останалото сам си правих, шаси, пред усилвател, захранване и тн....
Усилвателя бях го почнал преди време и помня, че без пред усилвателя вадеше чист звук! Сега не съм пробвал дали без него е чист, но смятам ,че е ! Брума не е силен, влияе се от потенциометъра за усилване и намаляне. От какво може да е, защо пред усилвателя да го вкарва (шума) ? Като спра музиката и се чува това пращене, като чели е радио!
Като махна кабела на входа и малко намаля, но пак го има! С ширмовани кабели е всичко, дали може да е от трафа? 250 вата е, от усилвател за радио точки. Един приятел ми го даде. По пред усилвателя няма никакви настройки, схемата е проста, с 2 транзистора 2Т3169 моля хелп, че е дразнещ шума. Shocked
Въпросът ми за трафа не е дали е слаб, а дали може да вкарва шума той?

Последната промяна е направена от NezBoy на Съб Окт 30, 2010 9:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 7:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Три главни букви и едно многоточие-за половин страница е твърде малко,приятел!Губи се смисъла на това,което искаш да кажеш.Трудно се разбира.А и тук сме малко консервативни на тази тема и държим на смислените постове.Поразгледай това: http://www.bgaudioclub.org/forum/viewtopic.php?t=3652 -ще ти е от голяма полза,но там има още много неща,които трябва да видиш.На първо време започвай конкретно с темата от линка.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hapy_boy_21
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 9:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз нищо не разбрах пък за другите не знам. Very Happy
Трафа ти е слаб. Wink
fobos121
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 18:00    Заглавие: и азз Отговорете с цитат

Много емоционално и объркано... Smile
Форумите не могат да заместят техническата литература... Сядай и чети някоя книжка по основи на електрониката например Курс по радиотехника на Атанас Шишков и прочие. Така с човъркане и работа наслуки няма да стане. Дори и да се получи нещо, шанса за което е почти минимален заслугата ще е негова /на шанса/ а не твоя и не би имало причини да се гордееш.

Иначе чувствителността на входовете ти е голяма, имаш голямо усилване по напрежение от това ти идва брума и пращенето, зависи и какъв ти е източника на сигнала и от него може да вкарва брум при това усилване и пр. ,затова ти казвам чети и и не разчитай на сглобяеми схемки

Exclamation Arrow Като се присетиш за още нещо си има бутон EDIT Idea Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 18:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами така нито схема нито схема има нито се вижда как е свързано ако имаш възможност снимай. Ако не поне схема или как си свързал нещата. А и схемка на предусилвателя нарисувай. Едва ли е сложна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "брум в усилвателя" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "брум в усилвателя" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети