Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Panasonic TX_29AS10P проблеми с ВО. ПРИКЛЮЧЕН

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 14:13    Заглавие: Panasonic TX_29AS10P проблеми с ВО. ПРИКЛЮЧЕН Отговорете с цитат

Има едно трепкане на размера в горния край (свива размера с 2-3 сантиметра), което след като телевизора поработи 15-20 минути изчезва. Не съм мерил захранващите напрежения на LA7845N, защото трепкането е твърде бързо за цифров уред. Смених кондензаторите със същите. Смених вертикалната. Имаше доста лоши спойки, но трепкането си остана. Ще огледам с какви диоди е захранването и, и ще ги сменя профилактично, да не би някой от тях да ликажира. Вертикалната, която бях сложил, беше сваляна, и макар шансовете да е дефектна точно със същия дефект да са нищожни, взех нова да я пробвам.

Електролитните кондензатори са сменени. С459 и сменен. D456 го заменях с ценер със същото напрежение, но без резултат и си го върнах обратно.

Пистите са огледани много внимателно и де що имаше спойка, която не ми хареса е оправена.

След малко ще допиша какво още съм сменял, че не ги помня наизуст, но вече не остана нещо, за което да се сещам.

Мисля си, че ако беше частично късо във вертикалната отклонителна бобина, нямаше да свива само в горния край.

Мисля също така, че е или някое от захранващите напрежения на вертикалната, или елемент около нея, но май не ми остана непроверен и/или незаменен.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека напише как го е решил.

И още нещо не разбирам - защо е нужно D557 и D558 да са различни? Какво му е толкова специалното на TVSRU2AMLFA5? Другия (EU02V0) го намерих в един чешки форум като 100-400 волта, 1А, 400 наносекунди.

Последната промяна е направена от Jet на Пет Дек 17, 2010 10:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radoslavn
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Карнобат

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 17:24    Заглавие: Отговорете с цитат

На C561,C567 ->1000MF не можете да измерите -14в и +14в?Сменени ли са?
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 17:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Сменени са и двата. Това беше една от първите ми работи, когато го почнах.

Накрая след доста ровене ми писна, смених всички елементи около вертикалната (те съвсем не са толкова много, че да не го направи човек) и телевизора заработи нормално. За съжаление това едва ли ще помогне на колега, който е решил да търси конкретния елемент, но реших, че изгубеното време не си струва.
Потърси "Panasonic TX_29AS10P проблеми с ВО. ПРИКЛЮЧЕН" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Panasonic TX_29AS10P проблеми с ВО. ПРИКЛЮЧЕН" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети