Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
проблем с нощна лампа

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rayko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 10:30    Заглавие: проблем с нощна лампа Отговорете с цитат

Имам лампа от тези дето като ги пипнеш по основа светва на три степени е . Да ама спря да свети явно за 10 лева толкова може. Та въпроса ми е може ли да заменя платката и с един потенциометър и какъв модел да е. Лампата е 40 вата на 220 волта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Може-ако е жичен реостат.Тамън ще се получи ефект "две в едно"-едното ще свети,другото ще топли.Ако се разровиш из форума ще намериш и далеч по-интелигентни решения,които по-подхождат за 21ви век,а не като реостата за 19ти. Idea
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rayko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 10:56    Заглавие: Re: проблем с нощна лампа Отговорете с цитат

rayko написа:
Имам лампа от тези дето като ги пипнеш по основа светва на три степени е . Да ама спря да свети явно за 10 лева толкова може. Та въпроса ми е може ли да заменя платката и с един потенциометър и какъв модел да е. Лампата е 40 вата на 220 волта.

благодаря за информацията, но като нов потребител ще ми отнеме много време да намеря нужната информация има ли вариант да стане със симистор. Някой може ли да ми даде по подробна информация. Благодаря предварително
Върнете се в началото
mitre
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 11:06    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.constructor.bg/mk/IR_regulator.htm
Върнете се в началото
rayko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 11:19    Заглавие: Re: проблем с нощна лампа Отговорете с цитат

rayko написа:
rayko написа:

благодаря за информацията, но като нов потребител ще ми отнеме много време да намеря нужната информация има ли вариант да стане със симистор. Някой може ли да ми даде по подробна информация. Благодаря предварително

Благодаря mitre това съм го виждал докато се рових за из нета ама ми трябва нещо по просто изпълнение с два три елемента да си струва играчката иначе бих си купил друга лампа
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 11:25    Заглавие: Re: проблем с нощна лампа Отговорете с цитат

rayko написа:
....но като нов потребител ще ми ...

Точно като нов потребител си длъжен да се запознаеш с възприетите правила в този форум и да се съобразяваш с тях.
Като на първо време:
-как и къде се пуска тема според съдържанието и
-какво трябва да съдържа заглавието
-кой бутон се ползва за отговор и за какво е бутона "quote/цитат".

Понеже гледам, че си активен - имаш 15 мин. за да си приведеш темата и постовете в нормален вид.
rayko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 11:44    Заглавие: Re: проблем с нощна лампа Отговорете с цитат

RC написа:
rayko написа:
....но като нов потребител ще ми ...

Точно като нов потребител си длъжен да се запознаеш с възприетите правила в този форум и да се съобразяваш с тях.
Като на първо време:
-как и къде се пуска тема според съдържанието и
-какво трябва да съдържа заглавието
-кой бутон се ползва за отговор и за какво е бутона "quote/цитат".

Понеже гледам, че си активен - имаш 15 мин. за да си приведеш темата и постовете в нормален вид.

Благодаря ще задам въпроса си някъде другаде най вероятно при битовата техника
Върнете се в началото
kol4o
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: ШУМЕН

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 11:49    Заглавие: проблем с нощна лампа Отговорете с цитат

Отиваш в първия магазин за електронни елементи(не си писал от къде си) и си купуваш готов кит-регулатор със симистор,4-5 елемента са.От това по лесно-здраве!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Стига цапа форума Exclamation Мисля че изрично беше насочен да прочетеш правилата на форума и да си откоригираш темата.Нещо което така и не благоволи да направиш и за което получаваш официално предупреждение.
Също така мисля че те насочих да си размърдаш задника и да пуснеш търсачката.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "проблем с нощна лампа" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "проблем с нощна лампа" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети