Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Плавен пуск на колекторен двигател

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2010 14:49    Заглавие: Плавен пуск на колекторен двигател Отговорете с цитат

Здравейте, при включване на ъглошлайф 2000w към бензинов генератор 3000w сработва защитата на генератора. Това е нормално тъй-като пусковият ток на ъглошлайфа превишава тока на защита на генератора. При включване на ъглошлайф Hitachi 2300 w с вграден ограничител на пусков ток проблем няма. Търся някоя специализирана схема за реализиране на плавен пуск /softstart/ на двигатели /независимо дали ще са ъглошлайфи kъртачи и т.н.
Като специализирана схема за такива работи знам че се използва U2008B http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/atmel/doc4712.pdf
Проблема е в това, че тази схема е предвидена за вграждане в самата машина, а аз искам да си реализирам външно такова устройство и в него да включвам различни консуматори. Т.е последователно свързване. Дали ще е възможна работата на схемата чрез последователно включване през електродвигателя на машината.
Като схема за последователно включване видях тази http://hobby.neomontana-bg.com/kit23.htm която чрез смяна на тиристора и греца ме удовлетворява но много й нямам доверие.
С TDA1085 Нещата са същите.
Има ли някой идея по въпроса или се налага във всяка машина да вграждам отделен огранияител на тока.

Последната промяна е направена от sathv на Пет Фев 13, 2015 0:11; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kabel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Павел бяня

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2010 0:11    Заглавие: Отговорете с цитат

В конрад продават едни педали метални аз купих такъв и вътре вградих платчицата за плавен старт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Потърси "Плавен пуск на колекторен двигател" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Плавен пуск на колекторен двигател" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети