Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема на ТV JVC AV-K14T chassis неизвестно

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rabin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 19:14    Заглавие: Търся схема на ТV JVC AV-K14T chassis неизвестно Отговорете с цитат

Търся схема на ТV JVC AV-K14T.
Tелевизорът е изтърван, в резултат на което кинескопът е счупен. Всичко останало май работи.
Параметри:
кинескоп 14" Toshiba A34JFQ90X, 7 пина + един отделно до тях.
На процесора пише:
JVC CL BASIC V01
M37212M6-109SP
Вече изтеглих datasheet на този процесор.
Има и друг голям чип TB1226BN

Разпознаваемите етикети по шасито са 2, съотв.:
AVK14T-1
SCL-1015A

Имам 2 кинескопа от монитор, съотв.
M36KUM35X02 Samsung - 10 пина
M34JUQ23XX278 NEC - 9 пина

Не мога да намеря кой пин за какво е на нито един от кинескопите.
Имам молба ако може да ми се помогне в която и да е посока:
1. Схема на шасито. Ще търся допълнително инфо по него ако дадете насоки.
2. Схема на пинове на някой от кинескопите. На оригиналния електронния прожектор може да се разгледа и разпознаят електродите.
3. 14" Кинескоп със съвместими параметри от някой безнадежден ТВ на поносима цена. Около 15 инча е, 7+1 пина. В момента съм в Русе.

пощата ми е:
ppetrov76 at gmail.com

Последната промяна е направена от Rabin на Вто Сеп 28, 2010 19:52; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Георги Стоичков
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 19:29    Заглавие: Отговорете с цитат

14 инчови кинескопи валяло. Сложи си му нормален с мониторен няма да стане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Chas.CL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 19:48    Заглавие: Re: Търся схема на ТV JVC AV-K14T chassis неизвестно Отговорете с цитат

Rabin написа:
Не мога да намеря кой пин за какво е на нито един от кинескопите.

Тогава няма и какво да ровиш където не ти е работата.И кво си мислиш-че ще свалиш стария,ще сложиш новия и айде готово.Ами геометрия Question Тя тая работа е като оная работа-вадиш,мушкаш и готово. Twisted Evil Ти изводите на кинескопа не можеш да разпознаеш,ама си тръгнал кинескопи да присаждаш....
Цитат:
A34JFQ90X,
M36KUM35X02 Samsung - 10 пина

И като как ще сложиш кинескоп 36санта на мястото на 34см. Confused Чисто механично,оставяйки настрана че са от монитори.

Насочи се с телевизора към техник,или още по-добре имайки впредвид състоянието му-към контейнер.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rabin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ремонтирал съм десетки телевизори, да не кажа стотици. Изоставих занаята от 10-тина г. Електродите мога да разпозная, но на здравите - не. Чисто механично ще изрежа кутията като стой та гледай. Ако и развивките да не могат да се разпънат на 36 см.
За геометрията ми е ясно. Ако се смени с отклонението - би трябвало да не е особен проблем. Просто имам желание да възстановя телевизора. Най-лесно ще е със съвместим кинескоп.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ми е интересно що за телевизионен техник не може да разпознае изводите на един кинескоп гледайки само свързването им.
Още по-интересно ми е що за телевизионен техник не знае името на фокусиращия електрод та се налага да го нарича
Цитат:
един отделно до тях.

Май ще да си изоставил занаята преди доста повече от 10 години-така като гледам ще да е било в годините още преди изобретяването на телевизора. Twisted Evil
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rabin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

По форумите така се прави, ако искаш да ти помогнат! Ще отнесеш 10 кила подигравки от старите, ама може и да цъфне схема от нейде.
И да, знам, че е фокус. Но гледайки платката - освен отоплението - друго не ща и да знам как се определя. Пък за цял кинескоп ще съм благодарен да кажеш как става да определиш пиновете.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 20:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Rabin написа:
ама може и да цъфне схема от нейде.

Тя схема е цъфнала още в третия пост.Сега че тебе те мързи да си мръднеш пръстчето да си я свалиш-проблема си е твой.

Rabin написа:
Пък за цял кинескоп ще съм благодарен да кажеш как става да определиш пиновете.

Да бе да,ей сегае.Така като ме гледаш да ти приличам на начален учител по телевизионна техника? Evil or Very Mad
Като не са ти ясни елементарни неща-има учебници и книги.
Айде стига толкоз.
Потърси "Търся схема на ТV JVC AV-K14T chassis неизвестно" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема на ТV JVC AV-K14T chassis неизвестно" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети