Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV Panasonic TX-29PM11P shasis GP2 - изгорял 2SC5905

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bobikolev
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 21:23    Заглавие: TV Panasonic TX-29PM11P shasis GP2 - изгорял 2SC5905 Отговорете с цитат

Телевизора пристига с пищене от захранването ->пробил краен транзистор 2SC5905
след "проучване" купувам два транзистора
след поставяне транзистора се изпарява почти мигновено след появата на H-импулс
Захранването е ОК, ОС - също, започва търсене и ровене,при което изгаря и транзистор #2
като съмнение остава
ТХО-то ZTFN65013A, обаче цената му е 100 лв и то само с поръчка
2-3 седмици срок на доставка. Тествах ТХО-то на тестер HR STVDST-01 - дава да е ОК -
напрежение на 2ри анод 23кВ, след което свалих първия транзистор от мониторно 17" шаси
2SC5129 ,който е за по-малък ток от на оригиналния, телевизора запали и вече работи 2 часа
радиатора на Н-транзистора и диодния модулатор е нагрят до 60'С.
Дотук извода ми е че транзисторите 2SC5905 напълно фалшиви,
маркировката им е 1:1 като на оригиналният,но краката им са по-тънки, партида 728.
Въпросът ми е : да търся ли от другаде да купувам оригиналния 2SC5905 или да оставя този,
който в момента си работи. Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

А,каква беше причината да изгори оргиналния?
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 0:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Поста съм ти го поразчистил от имена на фирми и магазини,щото първо са без особено значение за самата дискусия.И второ и далеч по-важно-както се разбра от дискусията във форума на НБС май нещата не са съвсем баш така както ги описваш-въпросната фирма ти е била доскоро работодател,уж си купувал транзистори от там,пък всъщност излезе че не си купувал и т.н.
Накрая може да излезе че и Panasonic няма. Twisted Evil Няма да коментирам и че преди една седмица,когато пусна там темата пишеше така-
Цитат:
и вече работи 2 часа

и сега след една седмица часовете пак са два... Twisted Evil
Въобще всичкото туй ми мяза много съшито с бели кОнци.
Няма да коментирам и логиката
Цитат:
транзистора е изгорял защото му е дошло времето.

щото тя само показва че грам си нямаш понятие от полупроводникова техника.
Имах навремето един началник заварчик.Занесеш му две железа-наплюе ги там горе-долу и като го питаш дали ще държи вика "Ще кара сто години Exclamation ".И още докато ги занесеш до портала ти се разпаднат в ръцете.Носиш му ги обратно и той вдига рамене-"Дошло му е времето". Twisted Evil
Та така със "дошло му е времето" Twisted Evil .
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bobikolev
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 11:46    Заглавие: Отговорете с цитат

на zapad - не открих нищо нередно,нито по захранването, нито около ТХО, телевизора го сдадох вчера, слeд почти непрекъсната работа по цял ден

на божилов-не искам да влизам в пререкания с теб,защото много пъти съм получавал добри съвети по ремонт на уреди и съм ти благодарен
преместих темата тук,защото там най-безцеремонно изтриха всичко,което бях пуснал...явно за истината някои много ги боли.
Ако същото се случи и тук ,значи е ясна работата...
Никога не съм бил Служител в тази фирма и това мога да го докажа
Транзисторите са купени от там, затова съм дал и партиден номер, като някой не вярва може да отиде в магазина и да провери -останали са им 3 бройки, в началото на месеца бяха 5 !
Надали си нямам понятие от полупроводникова техника, щом съм на пазара от 1995г. Но няма да влизам в повече подробности
Желая ви успех
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма такова понятие за транзистор като "дошло му е времето".Ако работи в благоприятен температурен режим един транзистор трябва да издаяни теоретично кажи го речи вечно.
Колкото до другия форум-това си е тяхна работа.И на мене ми липсва темата и най-вече методиката за жертвоприношение на транзитор и гадаене по вътрешностите му според това дали кристала е сложен настрани. Very Happy
Хубаво беше обаче да сложиш поне транзистор,който е със поне същите силови параметри,а не по-слаб.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bobikolev
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 19:51    Заглавие: Отговорете с цитат

за методиката с накриво поставения кристал съм съгласен и и го проверих само и само за да отговоря на съответния човек, който такаи не ми отговори на въпроса

да, наистина сложих ,както казах първия транзистор от 17" шаси на монитор Gateway 700 , в тази връзка ако можеш коментирай температурата му след 2,5 часа работа... която съм посочил

на много места съм разговарял и съм изчел дискусиите относно фалшивите части, така че оттам съм стигнал до извода ,че е по-добре стар ,работещ свален от шаси отколкото нови, които уж по-добри , но се изпаряват мигновенно... също така не обвинявам на 100% продавачите на подобна стока, защото на всеки е ясно че и те самите може и да нямат представа какво точно продават, при положение че источника е един - Китай . Но ние помежду си трябва да се информираме за такива стоки за да не се занимаваме с рекламации.
Потърси "TV Panasonic TX-29PM11P shasis GP2 - изгорял 2SC5905" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV Panasonic TX-29PM11P shasis GP2 - изгорял 2SC5905" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети