Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Радиостанции тези по магазините?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 13:06    Заглавие: Радиостанции тези по магазините? Отговорете с цитат

По магазините продават разни радио станции за 70 лв дават им 5 км обхват .
Та въпроса ми е всички те ли работят на еднакви честоти и могат ли 2 радиостанции които са различни по марка и модел да рабят заедно.

Защото един приятел има една такава радиостанциика марката е Active и аз искам да си купя но едвали ще намеря същата но в София жк Дружба 2 има един магазин уж на Medion и там подават за 70 лб комплект и ако си купя дали ще мога да си говоря с Active-то?

също искам да попитам продават ли се някаде по-евтино такива станциики?

Последната промяна е направена от kalin на Пон Май 09, 2005 13:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 13:12    Заглавие: Отговорете с цитат

да бе и аз се чудя дали ще може да си лафим с един приятел по GSM-те ама неговия и сименс а моя самсунг Laughing абе човек как да не може нали си работят на еднакви честоти(обикновенно)
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

па знам ли ги некфи такива кучемарки !
ама щом казваш се надявам да е така Smile
я сега ми препръчаите мадазин кадето да са по-евтини от 70лв

Модерирано от RC
Бих Ви помолил да отваряте теми само в ТОЗИ раздел, за да не се налага да ги местя.

Извинявам се!

Последната промяна е направена от kalin на Пон Май 09, 2005 20:38; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 15:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се че стават, няма значение от модела и марката само честотите да са еднакви.Не съм сигурен но мисля че трябва да са на еднакви честоти или приблизителни. За да ги нацтройте трябва да ги отвотите и вътре има два бобинки. Едната е за предавателя а другата за приемника. Поставяте двете станции на известно разстояние една от друга като няма преграда една от друга (радиовълните да могат да се разпрострянчват безпрепядствено)и са в стационарно положение. И въртейки сърцевините трябва да ги синхронизирате. Smile
Успех Wink

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 20:40    Заглавие: Отговорете с цитат

electronics- това е наистина важно като информация за бобинките 10х !

а на втория въпрос няма ли кои да ми отговори т.е. някаде продават ли такива станциики за по малко от 70лв?
Върнете се в началото
badganaka
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 10:26    Заглавие: Отговорете с цитат

kalin написа:

а на втория въпрос няма ли кои да ми отговори т.е. някаде продават ли такива станциики за по малко от 70лв?

В всичко по 1лев миоже да има нещо..... Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 13:24    Заглавие: Отговорете с цитат

kalin написа:

Моля Smile Между другото ако станциите ти са от по-скъпите и хубави ти те би трябвало да имат изведени на корпуса копченца за настройка Wink

А щом търсиш нещо по мощно опитай в ловно-рибарски магазини или в интрнет. Не може да няма нещо Wink

Arrow http://search.ebay.com/walkie-talkies_W0QQfkrZ1QQfnuZ1QQxpufuZx

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ангел
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2005 0:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери в Метро
!
Гост

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2005 10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

electronics написа:
Разбира се че стават, няма значение от модела и марката само честотите да са еднакви.Не съм сигурен но мисля че трябва да са на еднакви честоти или приблизителни. За да ги нацтройте трябва да ги отвотите и вътре има два бобинки. Едната е за предавателя а другата за приемника. Поставяте двете станции на известно разстояние една от друга като няма преграда една от друга (радиовълните да могат да се разпрострянчват безпрепядствено)и са в стационарно положение. И въртейки сърцевините трябва да ги синхронизирате. Smile Успех Wink

Абсолютно неправилен съвет!
Това не се прави в никакъв случай!
Всичко е стандартизирано, в повечето случаи - кварцовано.
За съвместимост трябва да са на един и същ стандарт - СВ 27Мхц, TALKIE WALKIE 446MHz и пр.
Евтините уоки-токи са на 27Мхц, често на един канал - 9-ти. А общо каналите в тази диапазон са 40. Покриват трудно 1км.
По-добри и скъпи са по-високочестотните - 446Мхц. Най-скъпите от тях имат и кодировка - да не те слушат други. Диапазонът им е много по-голям, особено в градски условия - до 8-10км.
Върнете се в началото
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2005 15:15    Заглавие: Отговорете с цитат

А чакай сега ако е кварцово разбирасе то е стабилизирано, НО ако са без кварц то единственият начин да ги настроиш са или чрез бобината или чрез променливия кондензатор на трепрящият кръг Exclamation Настройвал съм стотици пъти различни по модел и марка локи токита, който бяха на бриблизително еднакви честоти. НО това се отнасяше за китайските локи токита без кварцова стабилизация!

п.с Не е хубавод а са на 27мгхц защото ако не се лъжа на тази честота бяха количките с гистанционно управление и ако някъде наблизо има малко дете с такава играчка ще се получат смушения.
А као говорим за хубави радиостанции- някъде винтернет бях срвщнал станция с с един стационарен пост и дава подвижни. струваха от рода на 300$.

Върнете се в началото
Потърси "Радиостанции тези по магазините?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Радиостанции тези по магазините?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети