Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Продавам мощни контролери за CNC машини
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emoxristov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2010 18:14    Заглавие: Продавам мощни контролери за CNC машини Отговорете с цитат

Контролерите работят до 30 волта и до 50 Ампера пиков ток ,мощност на разсейване около 50 вата. Разполагат с Emergency stop / принудителен стоп бутон / командва се по стандартен LPT порт /25 пинов за компютър / Светлинна индикация за режимите step-dir с възможност за работа в режими стъпка и полустъпка . Имат извод за реле управляващо шпиндела . Има също изходи за крайни изключватели за всички оси. Има и вграден вентилатор за охлаждане на електрониката .
ЦЕНИТЕ СА :
Контролер с 3 оси - 200 лева
Контролер с 4 оси - 250 лева
Контролер с 5 оси - 300 лева
За контакт гр.Ловеч
e-mail emoxristov@abv.bg
gsm- 0886 550 285 Работим със всички куриери.

Последната промяна е направена от emoxristov на Пон Окт 11, 2010 18:28; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
skynet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 7:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Постни снимки на:
Контролер с 3 оси - 200 лева
Контролер с 4 оси - 250 лева
emoxristov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 18:32    Заглавие: Снимки Отговорете с цитат

Ето снимките на контролерите в момента правим нов дизайн на контролерите.
http://emoxristov.snimka.bg/other/freza-1.536752
Върнете се в началото
nkk
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Господин emoxristov,
Ако искате да продавате продуктите си и клиентите Ви да са ДОВОЛНИ от тях, би било добре да направите една свястна документация без използването на китайски мерни единици.Какво имам предвид:
Цитат:
Контролерите работят 30 волта и до 50 Ампера пиков ток ,максимална постоянна мощност 50 вата.

Това твърдение е меко казано подвеждащо защото ако потребителят няма познания по електроника,няма как да разбере истинските възможности на контролера.Ако аз например продавам диоди 1N4007 трябва ли да ги обявявам като 1000V / 30A пиков ток,след като всички в този форум знаят,че са едноамперови.
Та мисля,че е редно да дадете точни характеристики - какво е напрежението и тока с който може да работи контролера продължително време.Разбира се в пълната документация ако толкова държите можете да включите и заветните 50А пиков ток.Има много хора занимаващи се любителски със CNC които нямат достатъчно знания по електроника /а и не са длъжни да имат/ и разчитат на документацията на съответното изделие.
Да не говорим,че никъде не видях по-подробна информация как се задава необходимия работен ток за двигателите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sms
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kazanlak

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 5:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина, информацията която даваш е меко казано ТВЪРДЕ МАЛКО.
Специалист не би се ориентира а камо ли не специалест.
Моя съвет е: Има доста фирми произвеждащи подобни устройства, проче ти какво и как са го написали, оформили и т. н.
Успех
Върнете се в началото
emoxristov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 17:16    Заглавие: Благодаря Отговорете с цитат

Интерфейс LPT port Контролера не е галванично разделен от компютъра.
Софтуер- Mach2,Mach3,kellycam,ninos .
Управление до 5 оси /x,y,z,a,c/
Драйвери за свързване на Униполярни моторите.
Захранвашо напрежение : Захранването е външно и зависи от типа на моторите.Захранването може да варира в границите от 8-30 волта и от 100ма-50 ампера.
Вход за датчик за начална позиция на всяка от четирите оси.
Вход за датчик за лимит на позициите.
Вход за Авариен бутон .
Вход за управление на шпиндел и прахосмукачка.
Контролера е тестван на мотори 12 волта и 1.5 ампера на рамо и на мотори 24 валта и 3.9 ампера.
Хубаво е захранването да е филтрирано и регулеруемо в противен случеи се налага монтиране на външни баланс резистори.Контролера работи перфектно с мотори от клас нема 23 и нагоре качвам снимка на един мотор с който е тестван.
http://emoxristov.snimka.bg/details/nema23.537689
Върнете се в началото
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 20:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Друже, хайде систематизирай си нещата и тогава ги продавай. АКО въобще продаваш нещо. Нали не си мислиш че всеки сглобил схема от нета тръгнала долу-горе е тръгнал да я продава. До тук не си показал нищо освен една homemade кутия на която дори предпазителите не са поставени като хората! И снимката на мотора от последния ти пост дори не е снимка е част от пдф...
Без лоши чувства но погледни първото което намерих за минута да се продава в нета - за 5 оси, цена 180лв. -
http://cgi.ebay.co.uk/5-Axis-TB6560-CNC-Step-Motor-Driver-Board-Controller-/190425971722?pt=UK_BOI_Industrial_Automation_Control_ET&hash=item2c5645bc0a

Оформи си нещата които продаваш по подобен начин - снимки вън-вътре на изделието, спецификация но конкретна а не ала-бала за да не заключат и тук темата ти!
Върнете се в началото
emoxristov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 05, 2010 13:51    Заглавие: re Отговорете с цитат

Колега ако мога тъка да те наричам има хора и то доста обикалящи из форумите който се правят че разбират от CNC машини .Бих те попитал колко машини си направил и колко контролери си пуснал.Относно форумът в който ми беше закрита темата се вижда защо е закрита. Ако си мислите че контролерите ви в повечето варианти реализирани с 297 и 298 схеми са контролери то тогава бихте ме разсмяли сърдечно.Аз се занимавам с управления на CNC от доста години минал съм през всички възможни схеми като почнеш от UNL2003 после К555тм7 минеш през 297-298 и още много други .Докато стигнах до най добрият вариант който тествах около 4 месеца и чак сега когато съм сигурен в него го продавам.
Върнете се в началото
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Сря Окт 06, 2010 9:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Е не с лошо колега Wink Опитвах се да ти помогна за да си оформиш темата като хората.
Относно това колко машини съм направил - ами една, моята, която изглежда (и работи) в пъти по-добре и сериозно от снимките на конструкцията които си показал.
Покажи поне една снимка, схема на контролерите които правиш.
За да не съм голословен ето две снимки че на това РС нямам други, едната е на Z оста, другата е на платка Smile
http://media.snimka.bg/7334/020922553-big.jpg
http://media.snimka.bg/7263/020781190-big.jpg
Върнете се в началото
emoxristov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 06, 2010 19:04    Заглавие: re Отговорете с цитат

Извиняваи ако съм подходил твърде грубо но ми омръзна от професори по форумите. Няма как да постна снимки или схеми защото контролера е авторски и нали се сещаш че в този случеи си пазя схемите.Наистина данните са реални няма смисъл да лъжа никого.а относно темата аз помолих модератора да я затвори защото видях че няма смисъл от това да давам акъл на секи.И все пак ако имате някъкви проблеми отностно машини или софт мога да помогна. Тези конструкции са прости но хората който ги искаха нямаха достатъчно пари за по добри имам снимки на професионално направени машини но за жалост са на предният ми хард диск които се срина и сега е на ремонт ако го възтановят веднага ще ги кача.
Върнете се в началото
Потърси "Продавам мощни контролери за CNC машини" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Продавам мощни контролери за CNC машини" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети