Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем със TV-Out на компа.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 19:30    Заглавие: Проблем със TV-Out на компа. Отговорете с цитат

Най-накрая и аз реших да спра да се чанча да записвам разните му филми на дискове и да ги гледам на DVD-то ,при положение че видео картата ми (GeForce FX5200) има Tv-Out,а телевизора е на около 3м от компа.Взех си един преходник от SVHS към RCA т.е от S-Video и 5м кабел с чинчове.Вързах всичко,настроих ама естествено нещо не е наред-през екрана леко се движат някакви черни хоризонтални линии,а като мърдам мишката стават още повече и мърдат още по-живо и е кофти за гледане.Почти съм сигурен ,че проблема идва от смущения от компа,ама за всеки случай реших да си направя проба с чинчове и коаксиален кабел-файда йок,същото положение.Пробите ги правих на изваден кабел на антената на ТВ.Пробвах да вържа телевизора към контакта където е компа ама пак няма файда.Проверих зануляването и то си е ок.Остава да търся схема на някакъв филтър ,ама какъв Rolling Eyes .В нета на 2-3 места гледах,че някои ,които са си правили такива кабели сами ,слагат кондензатор 470пф между двата активни пина (забравих кой за какво беше Embarassed ),против смущения ли служи,или се слага с някаква друга цел?.Въобще всякакви съвети ще са ми от полза Smile.Благодарско Smile
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 20:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да си вземеш подходящ кабел,трябва изхода на видеокартата S vhs между единия активен край и маса да има 75 ома и всичко това трябва да е включено та компа да "види" тия 75 ома.Това което виждаш не е смущение ,не си уцелил подходящия пин на видеокартата.
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Проба с друг телевизор?
Лоша "маса" между двете устройства.
Ползвам същата видеокарта > 1м стандартен SVHS-чинч кабел и удължение с още 4м кабел до euroscart на телевизора без проблеми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Пепи,както споменах освен със чинчовия кабел(купешки,ама е доста дебеличък и с позлатени чинчове т.е не е хептен ментиляв) т.е стандартен двужилен си направих и един с коаксиален кабел ама файда няма Smile.Би ли разяснил малко тва с пиновете,че не разбрах Rolling Eyes .Преходника от SVHS към RCA е купешки,та се съмнявам да е объркано нещо в него Smile
Емо,чинчовете си влизат доста плътно и стегнато в женските,та не знам дали има вариант да е от масата Smile.Това със другия телевизор е идея.Утре ще пробвам,ама щом се влияе от движението на мишката,предполагам ,че е някакво смущение ,а не лоша връзка където и да било,ама човек не знае от къде ше изскочи заека,та ше се пробва всичко Smile
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 21:03    Заглавие: Отговорете с цитат

На дупката за S vhs изхода на видеокартата има 4 дупки.На една от тях /не ми се рови да видя коя точно/ излиза комплексен тв.сигнал На другите три мисля че са RGB. Та на тоя пин като се конектне в телевизора на пина на скарта трябва да има 75 ома.Мисля че всички телевизори си го имат.Трябва да включиш кабела и тогава да стартираш компа .Така видеокартата вижда входа на телевизора чрез тия 75 ома.
stoianivanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 21:05    Заглавие: Отговорете с цитат

GeForce си иска драйвери за тази цел имаш ли ги, демек да се настрои втори монитор.
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе сега мернах как е при мене: разединих чинча и към картата показва 40 ома, а към тв -75 ома.
ПП. Съпротивления по кабелите няма. Телевизора "вижда" десктопа на компа, независимо дали преди това е бил включен към видеокартата или -не.
...
Имам оригинален диск с драйвери, ако се наложи... Толкоз Very Happy

Последната промяна е направена от emoome на Сря Авг 18, 2010 23:22; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
На дупката за S vhs изхода на видеокартата има 4 дупки.....

Говорим за преходник от SVHS към чинч,не към SCART Smile.Тва с включването на кабела е ясно по default Smile
Драйверите си ги имам.Със ForceWare 93.71 съм и си имам всичките опции и успешно си изкарвам картината на ТВ-то,ама както споменах линиите бъркат работата.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
На дупката за S vhs изхода на видеокартата има 4 дупки.На една от тях /не ми се рови да видя коя точно/ излиза комплексен тв.сигнал На другите три мисля че са RGB. ....

Нещо почна много да се омотава тематата.
Я да се внесе малко яснота какво се ползва на картата:
Най-вероятно този изход.
75-те Ohm-a са за да види картата, че има нещо включено към нея и до колкото разбирам това е факт защото има картина но кофти.
Ако съм прав, въпросното кондензаторче се ползва за да се получи пълен видео сигнал (което не се понася от всички телевизори като елементарен подход).
Остава да се разбере и какъв е телевизора и какво той може и дали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 22:07    Заглавие: Отговорете с цитат

RC,много точно си синтезирал нещата Smile.Телевизора е NEO TV-2100 TXK.За моженето-не може особено много Smile .Като опции за входове има само един SCART и 3 чинча отпред -2 за аудио и 1 за видео,който използвам.Освен тях има един изход 3.5мм за слушалки и това е.Постна работа Smile
Потърси "Проблем със TV-Out на компа." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем със TV-Out на компа." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети