Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Насока за модел мултимер?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
newmember
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 9:39    Заглавие: Насока за модел мултимер? Отговорете с цитат

Здравейте! Отдавна съм замислил покупката на ново уредче и сега вече мога да отделя пари. От 9 години карам с едно малко нещо, от годините в техникума Smile Чак е смешно. Върши работа, но и ме спъва много понякога:

UT20B
http://www.uni-trend.com/UT20B.html

Харесват ми някои модели на тази марка и съм се спрял на един:

UT50D
http://www.uni-trend.com/UT50D.html

Притеснява ме само цената, че излиза около 85-90 лева (ако си мисля правилно), а смятах да отделя до към 50. Но като си кажа надъхващите думички, че уреда ще се изплати след време и ще ги забравя тези 30-40 лева отгоре се упокоявам Smile Както се вижда предпочитам да има LC метър заедно с останите функции въпреки, че няма да ми се налага да го ползвам много. Смятах какво ще стане ако взема мултимер основен + един LC метър отделно, но цената пак ще стигне 70-80. Единствено виждам, че няма честотомер, но бих го преглътнал на фона на останалите екстри ...

Алтернатива на този вариант смятах това, но прочетох, че не бил много надежден, въпреки, че ако се ползва нормално може да няма проблем:

VC9805A
http://www.tpetrov.com/search.php?prod=VC9805A+%D0%98%D0%97%D0%9C%D0%95%D0%A0%D0%92.%D0%A3%D0%A0%D0%95%D0%94

Останалото което гледах са моделите MY**, MAS****, MS****, AXIOMET-****, но някак си не ме влечат до толкова Smile Четох темите за мултимери във форума, но някои са стари и не ме насочват добре. Помня едно мнение на някой, че под 100 лева мултимер е който най ти хареса на вид Smile Другото което ме притеснява е откъде да купя, все онлайн магазини и никакъв избор по местните ... Споделете какво мислите?

Последната промяна е направена от newmember на Нед Авг 08, 2010 9:55; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Panasonic
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 9:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Този UT50 освен с дизайна не знам с какво друго те впечатлява. Функцийте и обхватите му ги имат уреди за по 25 лв в Конрад, например. Вторият "алтернативен" модел на който си се спрял можеш да намериш и по-евтино пак в същия магазин, освен това там продават и намалени уреди с малки дефекти в опаковката или корпуса. А ако се поровиш в Ebay може да намериш и далеч по-добри.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audiohack
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 9:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Посочените мутицети от теб не се различават много от това дето си ползвал до сега само дето имат по голям дисплей и сигурно твоя не е измервал капацитет!
Незнам с какво се занимаваш но ако
искаш хубав мултицет събирай пари за FLUKE or EXTECH!
newmember
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 10:02    Заглавие: Отговорете с цитат

В Конрад къде да гледам за тези уреди. Там имат 10 броя на витрината за повече от 30 лева и нищо повече. Да нямат изложени и другаде? Знам, че и по каталог може да се поръчва, но са скъпи моделите, а и са с основни функции пак. Я дайте някой точен модел тогава Smile Това, че ги има евтини някъде всички го знаем, но къде? Пари за Флукове и други няма, любител съм засега ... Не ме влече дизайна на този UT50D, даже ме дразни такъв Laughing По-скоро съм доволен от марката и точността им е добра като гледам, предполагам, че са и надеждни. Тези другите са с по-малки точности (минимално) и се произвеждат от 2-3 фирми моделите ...
Върнете се в началото
disela
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 10:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж тази тема:
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=67012&highlight=&topicshow=%C8%E7%E1%EE%F0%20%ED%E0%20%EC%F3%EB%F2%E8%EC%E5%F0
Върнете се в началото
gueswhoaz
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: По света и у нас

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 10:17    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.electroninvest.com/shop/search.php?s=MS8222H&ot=0
Това съм си харесал аз, засега обаче си кретам с едно китайче за 30 лева и нямам проблеми. Ако ще го сменям с това ще е, в българския конрад го имаше за 40 или 50 лева, ама нещо не мога да намеря линка.
Върнете се в началото
the_bull
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана(Студент в Русе)

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 11:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако купувате уреди и мислите да дадете 100 или 100+ лева, гледайте преди всичко да си намерите уред който мери TRUE RMS за да оправдаете покупката. Евтините уреди в диапазона 2-40 лв. са изградени на базата на 7107 АЦП и като точност и измервания са в един диапазон. Разликата е в изработката и конкретно функциите които има.
Аз имам няколко уреда от които и доста качествени. Магнитоелектрически ВолтАмпер метър с клас 0,5, волтметър В3-57, Fluke T5-600 и въпреки това употребявам едно уредче от 10лв. от най-елементарните. Когато ми трябва лабораторна точност само тогава употребявам по сериозната апаратура. В 90% от практиката малкия уред върши перфектна работа. Едно не им харесвам на всички мултицети и то е шунта за 10А. Това е толкова нестабилно направено, че е немислимо човек да следи ток на процес за по продължителен период. Може само да попипва от време на време. Иначе малките уредчета съм ги сравнявал с руския волтметър с клас 0,5 и на постоянно напрежение и ток си гонят и те клас 0,5!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
newmember
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами прегледах другата тема. Имаше полезни неща. Този модел MS8222H не е зле Smile Цената му е поносима ако е 70 лева наистина, а екстрите са всички възможни (дано да е за добро). Така и така почти бях готов да дам към 90 лева, сега мога да го взема и за по-малко ... Не мога да си позволя Флук за 150 лева базов модел, като не отричам че би бил добър уред. За любител си имам граница и тя може би е точно тези 70-80 лева Very Happy

ЕДИТ: От тези Extech си харесах EX330, EX430. Като гледам са от хубавите модели в по-слабите им класове Smile
Върнете се в началото
Милен
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 09, 2010 16:29    Заглавие: Отговорете с цитат

http://eshop.bg/eshop3/index.php?url=/eshop3/help/freesupplier/freesupplier.html
http://www.radimexbg.com/index.php?do=plist&cid=92
http://www.electroninvest.eu/index.php?p=catalog&parent=141&pg=1
Петров

Купувал съм уреди от всичките обаче тия са без конкуренция в цените как го правят не знам
http://www.stbbg.com//?page_id=3&record_id=131
Върнете се в началото
Потърси "Насока за модел мултимер?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Насока за модел мултимер?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети