Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся майстор който може да ми направи една машинка
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
boqn83bs
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: burgas

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 8:39    Заглавие: Търся майстор който може да ми направи една машинка Отговорете с цитат

Търся майстор който може да ми направи една машинка за разпробиване на пчелни рамки.
Това е адреса на линка където може да видите клипчето с машинката.Ако има мераклия мога да му дам и размерите по които трябва да се работи Боян Костов-Карнобат 0886 944 778
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Това има 10 лагера с дъжачи, 5 вала, двигател и т.н. Едно на друго, без да се брои загубеното време, ще отиде само на материали, стругарство и т.н. едно 300 лева.

Бормашина струва 30. Акумулаторна пак толкова. Демек, ще може и на полето. Да я застопориш на една дъска ... 10 лева. Да сложиш на дъската репери от дръвени трупчета ... 5 лева със се рапидите. Да направиш 5 движения по 15 секунди вместо едно срещу спестени 300 лева ... заслужава си!

----

Пък и тази е проектирана бездарно. Къде е логиката да останат две свободни места за ремъци в краищата, а да се направи различен вал за средния патронник???
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

За платки ползвам една на velleman за 20лв на 12V - просто е супер Smile Има си и приставки за "стъргане" който са много полезни като се заличават номерата на чипове и транзистори.
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти пъ куту си развил една развойна дейност, мани. Та чак требе си пазиш разработките и да тръкаш нумерата. Батка, мани таа кунспирация. Ти му го даваш гутову, само 'а работи и кинти да прай, он сака 'а лежи и кинти 'а прай. Щото, оно, да съ работи си е ... абе ... заеби.

За дупчилката. Прави се една ламаринка да показва къде да са дупките. Прави се едно Пе образче да дава перпендикуляра спрямо летвичката. 5 пъти бръм и аре. Оно си е така!

Таа махина лааса некой дека е стругар и предстои да му закрият манифактурата, ама ещьо само предстои, си го е врътнал в свубоднуту от 'нгажименти към онбашията време. Куету само по себе си е позитив. Оти мноу ги трудно тръпим машиностроителете. Почти колку програмизтите ама лееекинко по манку.

А и да сподела оти ги видех у ибея и така, анку съ вчепетлих. Едно като окачалките дека некога беа у куфните, разтегателно от летвички. Та на края на летвичките се турат дупки. И куту гу наложиш на матрияла и имаш къде 10 дупки с еднакъв пич. Pitch да се не бръка със селски бек, ебаси.
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 14:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако много държиш да са няколко бургиите мисля, че ще ти е много по изгодно и лесно да си купиш няколко по-евтини бормашини (ментета по 20-30 лева или на старо) и да ги монтираш на масата. И ще можеш и за друго да ги ползваш. Ако не друго поне им извади осите с лагерите и патронниците и ги ползвай. А ако диаметъра е от порядъка на 2-3 мм може и с бормашинки за 12 волта (за пробиване на платки), които са още по евтини и по икономични. Следващия вариант е с двигателчета от чистачки например (без предавките) и муфичка отпред на оста за бургиите. Иначе това ако трябва да се прави всичко от майстор, както е клипа, ще излезе златно, а ползата май не е особена.
ganevec
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 14:33    Заглавие: Отговорете с цитат

момчета а когато трябва да пробиеш 10000 рамки върши чудеса
10000х8 дупки =80000 дупки - има разлика
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
the_bull
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана(Студент в Русе)

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

То принципно ако не се правят >100 такива рамки няма и смисъл от подобни механизации. Дори и от по сериозни производства и то на големи фирми и заводи пак не се стига до такива машини а се използва "кондуктор" или както по горе ти написаха едно железо с координатите на отворите и с бормашината пак минава отвор по отвор.
Всичко зависи колко такива рамки ще се правят и колко си готов да прежалиш за целта.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gueswhoaz
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: По света и у нас

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък си мисля че толкова ли скъпо един стругар да ти направи 5 оси по определен диаметър? Освен това едни резби като за партонник да се направят, лагерите и останалото сглобяване може човек да си го направи в къщи стига да не са му завряни ръцете отз*д.
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми направи му ги де... Като е лесно ...
Само нема се изненадаш примерно от резбата на патронника. И нема се шашкаш като почне да къса ремъците. И нема се усукваш, като се окаже, че лагерите малко не влизат или изпадат. Всичко може, но в случая едва ли си заслужава.

ganevec написа:
....

Ти са ибааш, брат ми! 10 000 рамки при 12 рамки на кошер ... т'ва ше да е ебати фермата, разбиаш ли...
AA
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 18:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе и баща ми прави в сравнително големи количества рутови разделители за пчелни пити а няма и един кошер. А иначе и аз вероятно бих сложил съответното количество дрелки вместо сложна механична конструкция -като спрат да ти трябват може и да ги продадеш.
Върнете се в началото
Потърси "Търся майстор който може да ми направи една машинка" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся майстор който може да ми направи една машинка" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети