Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем със сериен канал

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
peter_nn
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 05, 2010 9:13    Заглавие: Проблем със сериен канал Отговорете с цитат

Привет,

искам PLC и серво контролер СК да си говорят по RS232, но се появява някакъв необясним проблем.

Имам 2 компютъра, РС1 и РС2. И на двата имам две еднакви програми П1 и П2 с еднакви настройки, за връзка по RS232 (софтуер за настройка на серво контролера и Hercules Terminal).
Пробвах следните комбинации:

PLC <> СК - няма връзка. Това ми трябва.
П1(РС1) <> СК - ОК
П2(РС1) <> СК - няма връзка
П1(РС2) <> СК - ОК
П2(РС2) <> СК - ОК
П2(РС1) <> PLC - ОК
П2(РС2) <> PLC - ОК

Т.е. серийния порт на всичките замесени джаджи работи, защото всяка може да си говори поне с една от другите. Настройките на всички портове са еднакви - 9600, 8 Data bits, no parity, 1 stop bit.
И на двата компютъра и на PLC серийния канал е истински, не usb/ serial.
Но въпреки, че всичко изглежда наред, СК не си говори с PLC и с едната програма на единия компютър(въпреки че си говори със същата програма на другия компютър). Пробвах с различни кабели и винаги се получава едно и също. Не съм объркал номер на СОМ порта.
Къде може да е проблема ?

Благодаря за всякакъв акъл.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
the_bull
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана(Студент в Русе)

МнениеПуснато на: Чет Авг 05, 2010 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

При някой компютри нивата на RS-232 са малко занижени и от там може да имаш проблем. Премери си ги! Като пример ще ти дам ето този програматор който не работи на всички дъна поради подобна причина.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Проблем със сериен канал" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем със сериен канал" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети