Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV NOKIA 6357VT ima samo BG как да го направя и DK
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 20:51    Заглавие: TV NOKIA 6357VT ima samo BG как да го направя и DK Отговорете с цитат

Колеги телевизора е стерео и оттам се усложни мисля работата.Пав филтъра е двоен за изображението и за звука отделно конвертора за звука е TDA4445 а RGB процесора е TDA8366 . телевизора има стерео декодер и оригинално има BG стандарт за звука.Опитах да сложа обикновенна платка конвертор за 5.5/6.5MHz каквито много съм слагал по телевизорите но не се получи.Първо има схема която при липса на сигнал запушва аудиото и дори и шум няма ,и незнам къде е тя дали е в RGB процесора (той същия е и генератор и декодер) или в стерео процесора.Поне някой ако може да ми помогне да намеря схемата на телевизора той е модел SP63D1.Или някой ако е правил подобен монтаж на такъв телевизор ако може да подскаже как да го направя и аз:-).TDA4445 не е с квац а с бобина за демодулатора( TFK)
Предварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 22:28    Заглавие: TV NOKIA..... Отговорете с цитат

Колега,от опит знам,че при стерео телевизорите няма проблем с монтиране на платка звук,защото лентата на пропускане на ПАВ-фа е разширена,докато при моно моделите често възникват затруднения.При твоят случай не си намерил мястото или начина за конвертиране на звука.Опитай по друг начин.Защо винаги търсите само сервизни режими,при 1,5лв. платка?
Върнете се в началото
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

виж обработката на звука с какво е направена.ориентирай се от филтрите за 5.5 и 5.74.слагай на този за 5.5 една платка и си готов
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 7:56    Заглавие: Отговорете с цитат

A кое е шасито?
Върнете се в началото
gama
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 7:57    Заглавие: Отговорете с цитат

С квазипаралелна приставка звук.
Върнете се в началото
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 9:04    Заглавие: Отговорете с цитат

gama написа:
С квазипаралелна приставка звук.

Колеги пробвах с прословутат платка за звук от 1,5 лева но ни ума ни дума а и канала за звука е запушен на DK сигнал и ни ума ни дума.Някой може ли да ми даде схемата на този телевизор?
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

И за схемата ще стане по-лесно ако кажеш кое шаси е.Огледай в предната част(откоре) на платката за надпис , мисля че е STEREO PLUS , но не съм сигурен.А стереото не е ли с MSPxxxx ?
Върнете се в началото
gama
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 10:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Квазипаралелните приставки струват 4-5 лева/руска SMD/.Пробвал си с обикновенна.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

gama написа:
Квазипаралелните приставки струват 4-5 лева/руска SMD/.Пробвал си с обикновенна.

Колеги с квазипаралелна платка не съм пробвал но тя не изкарваше ли директно низкоестотен сигнал?Да телевизора е със стерео процесор MPS3400C-PP-C6 на който все още не съм намерил схемата:-(Там става и усилването и намалянето на звука по шина данни.
Идеята ми е да сложа отделен пав филтър и тогава пак да опитам с тази платка конверторната.Там е работат че не видях никъде кварц 5.5 и кварц 5.74 да не би да са в стерео процесора незнам има 2 аудио усилвателя TDA2822M i TDA2516 .Дали опознаването става в стерео процесора и той да отпушва аудио тракта?
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 11:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
тя не изкарваше ли директно низкоестотен сигнал
не, тя взема сигнал директно от изхода на тунера IF.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "TV NOKIA 6357VT ima samo BG как да го направя и DK" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV NOKIA 6357VT ima samo BG как да го направя и DK" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети