Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с лаптоп MSI M675

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ART152
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 12, 2010 19:29    Заглавие: Проблем с лаптоп MSI M675 Отговорете с цитат

Здравейте,
позачетох се във форума и видях ,че има хора които доста разбират и се стараят да помагат. Затова реших да попитам. Имам лаптоп MSI M675.
процесор : AMD Turion 64 X2 TL-52 1,6 GHz
видео : GeForce GO 7600
рам : 2 GB
дъно : MS-1633
От известно време насам лаптопа започна да гасне сам. Най често проблема се проявява при начално стартиране, натискам Power бутона диодите си светват стои няколко секунди без даже да влючи подсветката на дисплея и угасва. Ако не угасне там угасва при началния екран на Windows. Това се повтаря до момента в който успее да зареди. След това гасненията са произволни. Установих че без инсталирани драйвери на видео картата не гасне под Windows. Лаптопа не загрява повече от обичайното, всичко е почистено като при монтирането на радиаторите използвах термопаста понеже не можах да намеря термолепенки, но проблема се появи преди това. Биоса е флашнат до последната излязла версия и съм направил всички тестове за които се сетих. Пробвал съм дали дефекта се проявява като разкача рам, аудио. модем, и хард диск - все е същото, като без хард диск гасне доста по рядко при първоначално стартиране. Също така ако не работя под Windows ( форматирам хард, нагласям биос или тествам нещо ) проблема не се появява. Предполагам , че става въпрос за лоша спойка на дъното или дефектирал елемент, но ако някой има други идеи за това какво още може да се тества благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ka2009
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 20:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът ти е във видеото (GeForce GO 7600 ) .
Сам няма да можеш да се справиш.
Занеси го на сервиз но там където могат та ти го презапоят а не да го скапят.
Все още малко хора са наясно с тази технология на презапояване.
Гаранция има в смисъл, че няма нищо общо с тези глупости където пишат, че било временно за по няколко седмици или месец.
Пак ти напомням занеси го там където знаят какво правят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ART152
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и аз попрочетох каквото намерих по форумите и мрежата. И все повече се убеждаван ,че проблемът е точно такъв. За съжаление не знам още някой да има станция за горещ въздух в Сливен и да знае какво да прави с нея. Ще поразпитам все пак. Но ми се ще да го оставя това за краен вариант, че сега поне имам Skype ... ,а после зависи от майстора Laughing
Забравих да добавя и нещо друго, което може и да не е симптом. Понякога ме пердаши ток когато си доближа ръката до touchpad - а или някъде около открито място по шасито изобщо. Предполагам, че си е статично ел. от мен самия. Но пък си пердаши здраво Laughing
Благодаря за отговора.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 22:15    Заглавие: Отговорете с цитат

С горещ въздух едва ли ще стане, трябва инфрачервена станция.
Върнете се в началото
ART152
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 22:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Още по сложно става тогава. Но ще поразпитам все пак. Smile
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 23:09    Заглавие: Отговорете с цитат

ART152 написа:

пердаши ток когато си доближа ръката до touchpad - а или някъде около открито място по шасито изобщо. Предполагам, че си е статично ел. от мен самия. Но пък си пердаши здраво Laughing.

Айде де.....това няма как да стане.До сега няма такъв случай.Другия вариант е да те бие ток от всеки предмет.Но тогва отиваме малко в "Досиетата Х"
ART152
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 23:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм споменавал, че причината е в лаптопа. Дивана на който обикновенно седя докато гледам филми е изкуствен. В момента в който посегна да дам на пауза ... и после отиди и обяснявай на пръста ми, че това не може да стане. Laughing
Както и да е. Просто описах всички наблюдения които имам, защото не съм специалист и не знам дали това има отношение или не.
Върнете се в началото
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2010 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

OFF:Мушкай в гащите (вече къде ще го закачиш въпрос на фантазия) един антистатик да се влачи след теб когато си у вас Wink
Потърси "Проблем с лаптоп MSI M675" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с лаптоп MSI M675" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети