Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Светодиод на 1.5в

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kirilx
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 12, 2010 12:35    Заглавие: Светодиод на 1.5в Отговорете с цитат

Как да подкарам светодиод на 1.5 волта?
Взех светодиод от една соларна лампа която се захранва от 1.2в батерия като си мислех че светодиода работи на толкоз,сварзах го директно към батерията не пали,а когато минава през някакво интегралче си работи... интересното е че когато не свети светодиода соларната лампа пак му подава 1.2в когато свети пак си е такъв волтажа...
Някакви идеи как да го подкарам на 1.5 волта?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Biser
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Харманли

МнениеПуснато на: Пон Юли 12, 2010 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж това е точно, което търсиш!Тук
svilen.ivanov
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 12, 2010 14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж тази супер проста схема:
http://www.evilmadscientist.com/article.php/joulethief

Аз ползвах тороидче от изгоряла CFL лампа и транзистор с голямо усилване (от изгорял уокмен).
emo-gar
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2010 23:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз защо имам такова фенерче,някакво свръхтехнологично за 3лв,с 3-4 диода(даже не съм ги броил) и вътре има една проста батерия 1,5в.!!И е отпреди няколко години,"илиенско"..такова едно..Мисля да се разпадало в торбата няколко пъти и не видях нищо повече от платка със запоени диоди,пружинка и батерия..Хм,ще го "разчепкам" утре,може и да пропускам нещо..

Ей сега го намерих из торбата,освен ако "трансвертера" се събира в дебелина около 1-2мм...Иначе даже са 5 диода и "цепят мрака".
Хм,май има нещоооо...,пък и по спомени няма как да се запали диода на това напрежение,поне 2+като напрежение за пробив на прехода трябват.Но Голям Китай е решил проблема явно в минимално пространство.Бих го принесъл в жертва,но си мисля да открия една "плюнка" с незначителна изследователска стойност...колебая се ..То силата ни е в демонтажа де... Very Happy

Последната промяна е направена от emo-gar на Чет Юли 15, 2010 0:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2010 0:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми мисля, че няма все още диоди който на 1.5 директно да палят с такава яркост.. Трябва да има нещо..Оня ден взех едно с 12 диода ( или някъде там) Пак е с 1.5В. Не светят мн силно но като цяло супер се представя. За жалост няма как да го отворя там поне няма без да го прецакам, че са го заляли с някаква боза. На автора на темата.. тоя диод който си сложил .. Може да не се напасва като цяло в картинката. Преди много се занимавах с автогенераторни преобразователи и там си е малко капризна работата по отношение и на транзисторите и на диодиде пък дори и понякога от батерията ( от вътрешното и съпротивление ) . Ако имаш друг диод под ръка пробвай. Попринцип трябва да е импулсен.
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2010 8:01    Заглавие: Отговорете с цитат

emo-gar написа:
Ами аз защо имам такова фенерче,някакво свръхтехнологично за 3лв,с 3-4 диода(даже не съм ги броил) и вътре има една проста батерия 1,5в.!!...

А сигурен ли си че е 1,5В батерията? Мерил ли си я?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Светодиод на 1.5в" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Светодиод на 1.5в" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети