Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос относно потенциометър за микрофон
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bokanegra
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 10, 2010 15:06    Заглавие: Въпрос относно потенциометър за микрофон Отговорете с цитат

Здравейте,искам да попитам следния въпрос.Музикант съм и свиря на кавал с малко микрофонче тип слушалка,което е поставено директно на самия кавал.Проблема е ,че то си е с кабелче със стерео жак,което директно се вързва към мишпулта,който остава на далеко разстояние и ми е трудно всеки път да регулирам силата на звука на кавала.Продават ли се някъде такива потенциометърчета,които примерно ,могат да се закачат на колан на панталон...Мисълта ми е микрофончето ми да го включа към потенциометър който да е закачен някъде по дрехите,и от него да се включа към пулта.Ако някой е виждал подобно нещо,ще се радвам да ми помогне.Благодаря и поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Юли 10, 2010 15:48    Заглавие: Re: Въпрос относно потенциометър за микрофон Отговорете с цитат

За продаване незнам ама микрофона кондезаторен ли е или динамичен?
bokanegra
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 10, 2010 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

не,не е кондензаторен...
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Юли 10, 2010 16:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи не би трябвало да има проблем да се направи с потенциометър. Ако нямаш възможността сам да се справиш, пиши от кой град си Някой колега ако има желание да се разберете да ти помогне.
bokanegra
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 10:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново,след няколко неуспешни опита,реших отново да се допитам до вас.Направиха ми потенциометър,обаче правеше сериозен ''брум'',върнах го и ми дадоха друг,вторият е по-добре,обаче пак дава смущения-този не прави ''брум'',но когато е наместен на средно полужение отново смущава като издава едно бръмчене /бъзззззз Embarassed /което се чува през колоните.Ако е усилен до края или намален бръмченето изчезва,но сложа ли си го на средно полужение не става.Също така,като пипна жака на кабела/той е метален/дава силно смущение.Казаха ми че може да е от кабела-смених няколко но все същото,после ми казаха че може да е от дължината на кабела....От потенциометъра до мишпулте кабела е дълъг 3м.Може ли да е от това?Потенциометъра е 50 кило ома,пише-В50КЩе се надявам някой да помогне.Благодаря!
Ето и малко снимчици:
Върнете се в началото
Fender_str
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

На първо време запой всички маси на капачката на потенциометъра, на горния жак, който така като гледам е тоя който ти отива към пулта не виждам дали е запоена ширмовката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bokanegra
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами запоена е шармовката.....а горния жак е този към който влиза микрофончето,долния отива към пулта

Uploaded with ImageShack.us
Върнете се в началото
Fender_str
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 14:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да е точно обратното, проводника който отива към пулта трябва да е този от средното краче на потенциометъра! Или пък просто http://www.ernieball.com/products/category-534-Volume-Pedals
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 17:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе 50 килоома потенциометър ,при 200 ома микрофон ,няма начин да не получиш брум . Смени го с не повече от 1К ,470 ома и работата ще заспи !
Върнете се в началото
bokanegra
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбрах последното изречение.Какво ще рече това -1К,470 ома?
Върнете се в началото
Потърси "Въпрос относно потенциометър за микрофон" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос относно потенциометър за микрофон" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети