Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема на цифров волтметър.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Пет Апр 29, 2005 21:11    Заглавие: Търся схема на цифров волтметър. Отговорете с цитат

Здравейте. Нуждая се от схема на цифров волтметър, като искам да сложа двуразряден светодиоден дисплей на 5V. Моля ако някой може да ми помогне да качи схемата или да прати на: high.voltage@abv.bg

Балгодаря!

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 30, 2005 7:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво ще мериш с 2 разряда? Готови модули има в Конрад ,заедно с дисплея ,не си спомням дали има със светодиодни индикатори.Ако ти трябва за нещо такова :НАБОР "Цифров автомобилен оборотомер 1" 100-10000об./мин/ с 4 LED индикатора (H=14мм) виж тук -
http://www.neomontana.dir.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 30, 2005 15:23    Заглавие: Отговорете с цитат

В крайна сметка и аз се преориентирам към 4 или поне 3 разряда защото с 2 няма да мога да измервам десети и стотици. На мен митрябва обхват до 20 волта , но искам по-точна индикация

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 01, 2005 0:35    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.intersil.com/data/fn/fn3082.pdf#search='icl7106'
Няма да стане само с 5 волта захранване, все пак идея. Захранване все ще се измисли. И стотици няма да измериш.
Върнете се в началото
Jordan
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Потърси си описание на C520 - това е 3 разреден волтметър на +5V. Примерна схема - http://www.geocities.com/vsurducan/electro/c520/c520.htm
но има и на много други места
Върнете се в началото
hshop
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Кнежа

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти трябва ,като уред-купи си има за по 5лв. в еднолевовите магазинчета.Ако ти трябва, като модул С520 у чудесна,аз лично съм правил десетина-служеха като ц-ов термометър.Друг вариант е ICL7106,07 но едната е за течнокристален инд. и напр.9 волта а другата е с+/- 5 волта и 3.5-7 сегм.инд. и те работят добре.При проявен интерес и и-меил вечер мога да ти пратя интересни неща.С поздрави hshop.
Върнете се в началото
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Обмислял съм идеята за тез уреди от магазинчетата за 1 лев. На мен ми трябва само волтметър, и в краен случай могже и да взема такива, но основната причиня поради която не ги огобрих е че искам да е със светодиоден индикатор, тъй като тез течнокристалните не ми харесват, защото искам по ясно да се вижда, дори без допълнително осветление. Аз имам тука една много стара схема на мултиметър от списание РАДИО, ама да не ви гороря за размерите, камоли за елементите.
Много ви благодря за схемите и ако случино намерите нещо допълнително Arrow high.voltage@abv.bg

Върнете се в началото
hshop
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Кнежа

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно точно за теб е направена С520-можеш да сложиш прилично голям светодиоден индикатор.Мойте блокчета ги бях доста минимизирал,с индикаторите-при-лно,колкото кутия от цигари но не е проблем и по-малки Laughing През почивните дни ще се опитам да ск
анирам схемите и платките зада ги пусна на имейла. hshop.
Върнете се в началото
Потърси "Търся схема на цифров волтметър." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема на цифров волтметър." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети