Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Съвет за тонколони

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
veso100
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 10:06    Заглавие: Съвет за тонколони Отговорете с цитат

Като си продадох колата си взех говорителите от нея - 17см Pioneer и 10см пак Pioneer. Не са висок клас,но не бяха и от най евтините.

На компютъра музиката ми е компютърни колонки Logitech z4 - субуфер и 2 малки колонки.

Не вади лош звук, но имам чувството, че особенно средните честоти почти ги няма. Чудя се дали мога да си сглобя 2 тон колони от говорителите на колата /всяка с по един 17см и 10см говорител/ и да ги вържа към субуфера вместо малките колонки,които са в момента. Не разбирам много но гледах че отговарят по омове.

Имам 2 стари тонколони респром които отдавна не работят и са им скасани говорителите и се чудех дали не мога да ползвам кутиите като сложа в тях говорителите на колата. Да ги вържа към субуфера вместо тези малките които са сега /с по 2 говорителчета 3-4см/ и да се подобри качеството. Моля дайте някакви съвети.

Ето говорителите,които мисля да ползвам

http://technomarket.bg/product_images/i_09036618.jpg
http://technomarket.bg/product_images/i_09036202.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 11:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай. Имаш кутиите и говорителите, трябва само малко работа за да си изрежеш нов лицев панел с размерите на новите говорители и си готов. Предполагам знаеш, че силата на звука се определя от усилвателя, а не от говорителите, така, че не очаквай да свирят по-силно, но е възможно звука да е по-добър.
Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
veso100
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Да знам за силата на звука, мен не ми трябва допълнително сила. Стаята е малка и не искам дискотека Wink Проблема ми е повече качеството. Чудя се кутията триабва ли да е някакъв специфичен размер? Да не са много големи или много малки?
Върнете се в началото
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай за размера. Ти работиш с автомобилни говорители и не бива да очакваш някакви супер-хай-най-фи-енд и прочие резултати, но мисля, че ще се получи по-добре от преди.
Върнете се в началото
veso100
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 15:11    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси много Smile оригиналната колона има 3 говорителя респром. Така като гледам отиват кабелите в най големия, от там през някаква платчица /предполагам филтър/ към по малкия и тн. Аз как да свържа 2та които имам? Свързвам по големия ми говорител на мястото на големия в тонколоната и от там през платчицата към малкия?

С малко преправяне даже ще си паснат на местата
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 15:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж някой който разбира да ти смени говорителите на колоните и толкова.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 11, 2010 10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

дай някоя снимка,така ще е по лесно.
Razar
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 11, 2010 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е добра идея да ползваш този филтър тъй като и двата високоговоритела които ще свързваш са коаксиални т.е. свирят всички честоти. Филтъра който имаш най вероятно няма да "отреже" малкиия високоговорител по подходящ начин и ще се получи мазало. Като лесен вариянт бих ти препоръчал да свържеш двата високоговоритела последователно (за да получиш 8 Ома товар), защото със сигурност усилвателят в субуфера няма да се справи с 2 Ома. Като съвет също бих ти препоръчал да отделиш малкия високоговорител в отделен обем посредством нещо от този сорт.

Вероятно няма да получиш превъзходен резултат, но пък само пробата може да докаже обратното.

Поздрави и успех Wink
Върнете се в началото
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 12, 2010 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Другия вариант е да поставиш само единия говорител от тези които имаш. Няма смисъл да монтираш два двулентови говорителя за нещо, което е 3-6 вата. В този случай няма да ти трябват никакви филтри- просто свързваш кабела към говорителя.
Върнете се в началото
Потърси "Съвет за тонколони" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Съвет за тонколони" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети