Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
поправка на говорител

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nebeto
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 09, 2010 20:41    Заглавие: поправка на говорител Отговорете с цитат

Искам да се науча да поправям говорители обаче от де да почна незнам.Имам един гогорител на който диаметъра е около 13-14см изгоряла е бобинката.Знам,че един такъв говорител не струва кой знай колко пари обаче мерака ми е аз да си го поправя,ако някой е правил тази работа нека да сподели от де се почва,какви процедури се правят,и как да сменя бобинката,пипе,че е 40Вата мах,4ома.Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Нед Май 09, 2010 20:53    Заглавие: Re: поправка на говорител Отговорете с цитат

Това е много тънка работа.... и да не те отчайвам ама ... не се занимавай Smile Аз дето имам 20 + години с електрониката да ти кажа само 2 пъти се хванах да го правя тъй като нямах избор. Иначе във форума има 1-2 ма който с това си изкарват хляба и са много добри за което евала! Ако те споделят Smile може да се пробваш но пак ти казвам супер много нерви трябва имаш и време...
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Май 09, 2010 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм ремонтирал преди време говорители, та знам за какво иде реч. Иска се не само търпение, но и предварителна подготовка. Трябва да имаш микрометър и нужната дебелина жица, машинка за навиване и направен на струг дорник, който е различен за всеки модел говорител. Ще ти трябват още: разредител (ацетон, хлороформ) с който да разлепиш говорителя, високотемпературно лепило за намотката, отделно негорим материал за шпулата... За един говорител просто не си заслужава да набавяш всички тези неща. Все пак ако все още искаш да се пробваш, сега е момента. Естествено, няма да стане от първия път, но не се отчайвай.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nebeto
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 09, 2010 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

искам да се пробвам да видя какво мога,иначе повечето материали ги имам,само за кво мие тоя милиметър (амперметър ли е това или волтметър) и как се казва това лепило,бобината с едно а шпулата и останалите части с друго лепило ли се лепят.Благодаря и на двамата ви.
Върнете се в началото
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
само за кво мие тоя милиметър (амперметър ли е това или волтметър)

МИКРОМЕТЪР Измерва дебелината на проводника с точност до една стотна от милиметъра. Не измерва електрически величини.
Върнете се в началото
nebeto
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 17:47    Заглавие: Отговорете с цитат

оуууу не съм прочел правилно думата прочел съм я като уред
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 17:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Дас ис туй чудо на техниката-

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emilm
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 21:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Четене му е майката Very Happy ,"Tokio"ти е казал достатъчно неща като за начало.
http://forum.cxem.net/index.php?showtopic=6281
nebeto
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 22:30    Заглавие: Отговорете с цитат

ха тука вече има нещо полезо.Мерси emilm,да беше на български щеше да е екдтра,нищо и това ще ми свърши работа.
Върнете се в началото
Потърси "поправка на говорител" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "поправка на говорител" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети