Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Новинарник или нещо интересно от света :)
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
калина
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: стара загора

МнениеПуснато на: Чет Апр 22, 2010 9:07    Заглавие: Новинарник или нещо интересно от света :) Отговорете с цитат

Когато бях дете, нашите бяха абонирани за в. Орбита. С годините това стана любимият ми вестник Very Happy . В средните страници имаше една рубрика "Дайджест", където съвсем накратичко пишеха за разни интересни нещица от света на техниката и науката, без досадни термини и задълбаване.
Разрових се малко за превода на думичката и се оказа, че Дайджест значи издание, публикуващо материали от други издания в съкратен вид.
Та Very Happy дойде ми идеята /ще видим дали ще одобрите Wink /да си направим нещо тук. За случаите когато сте се изморили от схеми, платки, ниски и високи напрежения... Wink да надниквате тук и да четете разни новинки от света на техниката и науката. Ще се постарая да поддържам темата жива и се надявам и на вашата подкрепа.
Впрочем, ако няма интерес, темичката логично ще си замине в "кръглата папка Wink "демек-коша.
Ето и първата новина:

General Motors представи автомобила на бъдещето.
Какво ще кажете за автомобил, който сутрин сам самичък ви прекарва през натоварения трафик и ви оставя на работа, а вечер, след като сте прекалили с питиетата в бара, ви откарва безпрепятствено до дома? Това е визията за бъдещето- такава, къквато си я представят в General Motors. В края на март в Шанхай компанията демонстрира Electric Networked – Venicle (EN-V)- двуместен автомобил с две колела. Той може да бъде управляван и ръчно, но най-голямото му преимущество е, че се възползва от GPS системите, може да „комуникира” с останалите превозни средства и разполага с датчици за разстояние, за да се ориентира сам в пътната обстановка.
EN-V няма да развива кой знае какви скорости-максималната е 40 км/ч . Ще се придвижва най-много на 40 км. разстояние с едно зареждане на електрическите двигатели- по един за всяко колело. Това прави автомобила идеален за градски условия, където половината от пътуванията са от по 5 км. или по-малко, а 28% от тях са по 2 км. Според компанията в градовете в 85% от колите се вози по един човек, така че EN-V двуместния не би трябвало да е проблем за никого.
Този автомобил е все още концепция. Нещо повече -General Motors предвижда, че той ще намери широко приложение чак през 2030г вероятно първо в Китай.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Апр 22, 2010 9:14    Заглавие: Re: Новинарник или нещо интересно от света :) Отговорете с цитат

калина написа:
двуместен автомобил с две колела.

Аз тая система отдавна съм я патентовал.Даже съм я и ъпгрейднал.Моя е двуместен с едно колело.Вечер като се накъркам в механата и вържа кънките седам в превозното средство и жената ме кара.
Те това представлява-

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
калина
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 9:25    Заглавие: Отговорете с цитат

А как "комуникира" с другите двуколки Wink

като гледам Sad няма интерееес Rolling Eyes
Да видим сега?
Дали и вашият партньор ви шпионира?
Една пета от брачните партньори признават, че проверяват имейла си или SMS-ите на своята половинка, открива ново изследване, озаглавено „Нетикет за съпрузи” проведено от учени на Лондонското училище по икономика. „Откритията ни показват, че съществува изненадващо високо ниво на следене-казва Елън Хелпсър, ръководител.- Още по-необичайно е, че съпругите са много по-активни от съпрузите.” Ако едва 8% от мъжете надникват в кореспонденцията на половинките си, то при нежния пол говорим за стойности от порядъка на 14%. „Това влиза в противоречие с изследванията, според които жените са по-неопитни, когато става дума за работа с технологии. Очевидно е, че те могат да преодолеят тези пречки, когато връзката им е в опастност.”допълва Хелпсър.
В изследването са взели участи хиляди двойки от Англия, като средната възраст на хората е 49 год, а продължителността на брака им-19 год. От него излизат и други интересни факти- Всяка десета жена и 1% от мъжете проверяват и данните за това какви сайтове са били посещавани с интернет браузъра. 1% и от двата пола пък използват софтуер за следене.
sms
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kazanlak

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Това наистина е интересно, но каква ли би била статистиката за България? Мисля си че ще е доста по различна, ама знае ли човек.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
калина
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 14:53    Заглавие: Отговорете с цитат

ами давайте де, как мислите, вас проверяват ли ви и как се предпазвате, ама че звучи..... Wink
sms
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kazanlak

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то сигурно за всеки е различно, и най вероятно зависи и от възраста, също така и работата. Аз не съм забелязал да ме шпионира половинката, но знае ли човек /започвам да се замислям/.
Когато си живял 22 години с един човек ................................
Върнете се в началото
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 15:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Да се включа малко и аз.Мене не ме следят,ама и защо ли.Тя си знае,че още съм влюбен "до уши".Като тинейджър. Embarassed
А пък и аз нея не.Човек ако иска да направи нещо,все ще намери как.Хеле пък жена.
Нали я знаете оная приказка:"Дай да не се дебнем,че ша са фанем."
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Нема такова животно наречено "либов".Както е казал Ницше-"Бракове, сключени по любов(така наречените женитби по любов),имат за баща заблудата,а за майка-нищетата."
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Категорично съм съгласен,Божилов.Ако тръгна сега,да пиша всичко дето съм умувал по тоя въпрос за "либовта",то ша си излезе сигурно труд,като "Война и мир" или "Капиталът".
Като написах горното главната ми идея беше,че още ми се Е@е от нея.
А успешното съжителство е симбиоза,неуспешното е било паразитизъм.Като в биологията.

Последната промяна е направена от termin_6 на Пет Апр 23, 2010 15:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Георги Стоичков
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 15:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше един стар лаф че любовта е измислена от комунистите за да правят безплатен секс Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Потърси "Новинарник или нещо интересно от света :)" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Новинарник или нещо интересно от света :)" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети