Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Blaupunkt SC202 D (C) разкодиране.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kalo_yan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Апр 12, 2010 19:12    Заглавие: Blaupunkt SC202 D (C) разкодиране. Отговорете с цитат

Касетофона дойде при мен с 0SAFE на дисплея. Пробвах безуспешно да прочета процесора / 05В6, ZC448800CFN, 8 925 900 612, 1С14Н / с Xprog от платката, а след това го разпоих и пробвах да го прочета със съответния адаптер към програматора / със същия резултат /. Имам един "тестов" процесор / 05В6, ZC408737CFN, 0B11T /, него го чете като "Отче наш". С този програматор съм чел и по-капризни Motorol-и.
Помислих, че съм умъртвил процесора при разпояването и върнах процесора на платката - включва, изключва, 0SAFE и до тук. Вече си мисля да налепя един Motorcracker и да пробвам и с него. И тъй като се изчерпах откъм идеи, ще бъда благодарен, ако ми помогнете с нови такива.

Последната промяна е направена от kalo_yan на Пон Апр 12, 2010 19:30; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 12, 2010 19:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво пише след CFN-ако е 144 смятай че е оключен здраво.Закачаш го на някой кракер,за да го мъчи постоянно да го бутва и почваш да шашкаш кварца с пинцетите докато се излъже да се бутне.Проца се изтрива с тази процедура,но после наливаш дъмп и си готов.Другия вариант е Омега-ама ако намериш колега с такъв Rolling Eyes

Последната промяна е направена от bai_tishan на Пон Апр 12, 2010 19:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
kalo_yan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 13, 2010 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съвета. Горе-долу и аз така си представях нещата, но за съжаление с Xproga не мога да го "ошашкам" достатъчно. Вече правя кракер.
Върнете се в началото
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Апр 13, 2010 12:12    Заглавие: Отговорете с цитат

С Xprog-а няма как да стане защото той прави опит и акато не може да се кънектне спира.А кракера "бута"до де не го бутне или го спреш.
Tigar
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Selo SF

МнениеПуснато на: Пет Апр 16, 2010 19:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой доста е плюнчил кварца и се заключил с читав програматор от рода на омегата ще го прочетеш и ще трябва да му качиш друг дъмп иначе това с мотокракера е загубено време.Ако изровя такъв процесор, имам някъде ще ти драсна на ПМ.
tsuko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Апр 16, 2010 19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

1С14Н специално тази маска има и с активна защита а съм имал не един случай убит процесор (точно тогава си купих ЕТЛ-ския прог и си налепих платката за SELFCHEK)С Кракера няма да стане в случая програматор на ЕТЛ, Омега както каза колегата за упа не съм много сигурен при активен сек дава ли жива връзка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Апр 16, 2010 21:43    Заглавие: Отговорете с цитат

И упата няма да стане , имам я и не го бутва само SELFCHEK . схемата я има из нета не е сложна и работи , направил съм си я но сега немога да я намеря.
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Апр 20, 2010 16:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Току що намерих в компа си схемичката
kalo_yan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички, отзовали се по темата. А ето и отчета за свършената работа: Налепих един кракер и от 30 и някой опит с "шашкане" и плючене проца се бутна, при което прочете само "FF", т.е. както се и очакваше еепрома се беше самоизтрил. При опита си да му налея дъмп с кракера ударих на камък - не искаше да го пише. Метнах го в Xprog-а, без особена надежда за успех, но той пък го записа от раз. Най- дразнещо е, че не обърнах внимание и дъмпа, който записах е без код. Сега ще трябва да си корегирам грешката, но радиото вече работи. Благодаря още веднъж на всички, отзовали се по темата и успех.
Върнете се в началото
Потърси "Blaupunkt SC202 D (C) разкодиране." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Blaupunkt SC202 D (C) разкодиране." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети