Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ПРОБЛЕМ SONY KV29C3D 100 ХЕРЦОВ изключва защитата 1 мигане
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 19:11    Заглавие: ПРОБЛЕМ SONY KV29C3D 100 ХЕРЦОВ изключва защитата 1 мигане Отговорете с цитат

Колеги този телевизор имаше много студени спойки и правеше същия проблем но след презапояване се оправи.Обаче след 3 дни работа у клиента отново стана същия проблем изключва защитата и светодиода отпред мига веднъж само.Забелязах като го оправих още че леко премръдваше хоризонталния размер пин корекциите като за момент свиваше екрана с по един пръст и от двете страни но това бе нарядко и най вече кога няма сигнал.Прочетох че шасито е AE4 и изтеглих тази схема от файлообменника.Някой може ли да помогне къде би могъл да е проблема:-)?Мисля отново да презапоя всички спойки но не знам дали ще помогне клиента ще ми го кара утре отново:-(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 21:40    Заглавие: Re: ПРОБЛЕМ SONY KV29C3D 100 ХЕРЦОВ изключва защитата 1 мига Отговорете с цитат

plam65 написа:
Колеги този телевизор имаше много студени спойки и правеше същия проблем но след презапояване се оправи.Обаче след 3 дни работа у клиента отново стана същия проблем изключва защитата и светодиода отпред мига веднъж само.Забелязах като го оправих още че леко премръдваше хоризонталния размер пин корекциите като за момент свиваше екрана с по един пръст и от двете страни но това бе нарядко и най вече кога няма сигнал.Прочетох че шасито е AE4 и изтеглих тази схема от файлообменника.Някой може ли да помогне къде би могъл да е проблема:-)?Мисля отново да презапоя всички спойки но не знам дали ще помогне клиента ще ми го кара утре отново:-(

Кинескопа му как е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 8:43    Заглавие: Re: ПРОБЛЕМ SONY KV29C3D 100 ХЕРЦОВ изключва защитата 1 мига Отговорете с цитат

значи кинескопа иначе не работи зле макар и да има много малко обратен ход по някога да се вижда не съм го проверил но и нямам с какво по скоро де да разбера как е ако някой има идея без специален уред как да сторя това моля ще съм благодарен да помогне.Но ме притеснява това свиване странично за момент на пин корекциите то мисля не би могло да е от кинескопа .
Върнете се в началото
vlad_o
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 13:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е слаба емисията,жалко за труда.
Просто провери как е кинескопа.
vlad_o
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Проста проверка на кинескопа-не е за препоръчване,но може:
Освобождаваш катодите.
Вклюяваш телевизора.
С мултицет(добре е да е стрелкови) на мерене на ток(1А) даваш на маса катода през уреда за кратко време и много внимателно.И така всеки катод.Те са три.И сравняваш.И преценяваш.
Но пак повтарям много ВНИМАТЕЛНО.
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми стана много ясно в какво по-точно да се изразява това ВНИМАНИЕ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 15:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би това,че давайки катодите на маса може да закъси 140-170 волта и да опуши 470-те ома сериини резисторчета,но този лек обратен ход .....ме тревожи,по добре е да освободи катодите и да види дали не светва в някои цвят за малко докато изключи защитата....,а това характерното пукане при вдигане на високо чува ли се?
Върнете се в началото
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 2 години имах такъв проблем със същия телевизор. Оказа се че проблема е в кинескопа, доста си беше издухан. Единственото което успях да направя е да намаля малко зеления цвят от сервизното меню. Телевизора работи и до днес...нищо че картината му не е цвете...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
Гост

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 8:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги значи съгласен съм че би могло да има връзка и с кинескопа но ме смущава и друго.Първо страшно много студени спойки и то такива прикрити особенно по елементите с метално цилиндърче където да се запоят и трансформаторите,след това картината не е много спокойна от към пин корекциите някак си особенно без сигнал на скрийн цифрите премръдват във хоризонтална посока.А много на рядко свива екрана странично със сигнал по около един два пръста са секунда.дали неможе нещо с пин корекциите да е свързано там?по едно време бе избил син цвят с обратен ход но като презапоих транзисторите за обратния ход това явление изчезна.А и нещо друго след многото презапойки които направих телевизора се оправи и заработи у клиента 3 дни без да има проблем ако бе кинескопа не трябваше ли да го направи веднага това?
Върнете се в началото
тодо-р
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Г.Оряховица

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 9:30    Заглавие: Отговорете с цитат

струва ми се че нещо ти пука във тхо-то.
Потърси "ПРОБЛЕМ SONY KV29C3D 100 ХЕРЦОВ изключва защитата 1 мигане" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ПРОБЛЕМ SONY KV29C3D 100 ХЕРЦОВ изключва защитата 1 мигане" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети