Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Харддиск - показва 0 гигабайта
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 13:24    Заглавие: Харддиск - показва 0 гигабайта Отговорете с цитат

Харддиска е такъв - BIOS-a го разпознава, но с капацитет 0 (нула) Mb. Като се включи компютъра диска потраква известно време, явно главите търсят някакъв запис, но не намират нищо. Дали има някакъв шанс за възстановяване с някоя програма или е за кофата?
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробва ли със SeaTools или MaxBlast дали няма да стане?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Диска ти се е заключил в Save Mod поради повреда на някой от модулите в служебната зона. Само с софтуерчета няма да го оправиш, ще трябва да се чете служебката и да се възстанови повредения модул.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 15:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile Явно нулевия сектор си е заминал ... Ако има данни за възстановяване може да се помисли нещо ... Ако не в коша Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 15:36    Заглавие: ре: Отговорете с цитат

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=54674&highlight=diamond+plus&topicshow=MAXTOR%20DIAMOND%20PLUS%209%2080GB

Адаш, диска все още е в мен. Ако мога да помогна .......... Rolling Eyes Подарък ми остана.
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 17:19    Заглавие: Отговорете с цитат

mishomvp написа:
....

След изчитане на няколко теми по въпроса и аз стигнах до извода, че заводската информация от нулевия сектор е изтрита или се е скапала. Тоя диск и миналата година го правих - имаше лоши сектори (доста - няколко гигабайта) и то в началото на диска, но тогава след ползване на няколко програми за дялове успях да го подкарам, като повредените сектори останаха в отделен дял и до оня ден диска си е работел, но после станало скапване и не зареждаше Windows, a се рестартираше сам без информация за причината. Преинсталирах върху старата система (XP), и тръгна, но с "липсваща" видеокарта, изобщо не я намира, дори като "неразпознато устройство". Установих, че причината е софтуерна, понеже с Live CD всичко си е ОК. Реших да преинсталирам с форматиране на системния дял и дотук - диска стана 0 (нула). Явно е за коша...
П.С. @ адаша Тодоров - нямам идея твоя диск какво би помогнал, освен може би ако механиката и магнитния диск при теб са здрави да се сложи тая електроника, но не знам заслужава ли си...
П.П.С. Ако още търсиш инфо за чипа да давам, компютъра съм го затворил, но ако ти трябва информацията да отварям пак?
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

" заводската информация от нулевия сектор " нулевия сектор няма общо с данните които прочита биоса те се държат в чип и рядко върху хард диска .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile Мдаа Забравяш Smile Ако версията на диска съвпада с този диск, които е при Todorov може да му свърши работа ..

Techmaniac Нещо си се по объркал май ... Все по-често и повече информация се пази на нулевия сектор. Smile
Давам пример ... Защо като се скапе нулевия сектор на някои SATA диск компютъра(BIOS) спира да го вижда? Smile То тогава, ако пуснем само платката на диска биоса отново ще си го познава ...?

Последната промяна е направена от mishomvp на Чет Апр 01, 2010 14:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2010 7:38    Заглавие: re: Отговорете с цитат

Избери вариант. Аз да ти пратя моя диск или ти ако можеш ми запази другия. Защо да не използваме шанса да подкараме поне единия диск?
Не е сигурно, но мен не ме бърка смяната на чипа. Другия вариант е ти да опиташ да смениш платката с твоята. Аз ще ти го изпратя за моя сметка ако имаш желание да се пробваш.
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2010 14:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Пускам като прикачен файл снимка на въпросния диск заедно с още един - 60 Gb
Ето и от ImageShack -

Потърси "Харддиск - показва 0 гигабайта" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Харддиск - показва 0 гигабайта" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети