Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема на пожароизвестителна аларма с дим детектори

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nk_kr
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: VARNA

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 13:11    Заглавие: Търся схема на пожароизвестителна аларма с дим детектори Отговорете с цитат

Имам изградена алармена система (с GSM известяване) с 7 зони. Едната зона (винаги активната) съм е заделил за дим детектори. Имам и 5 дим детектора - PSD-7155 . Проблемът ми е че при тях принципа на сработване е различен от обемните датчици и немога да ги свържа директно към входовете на алармата през резистор 2,2ком.

Моля за схема с която да свържа датчиците и при наличие на дим да сработва реле или някъкъв по-лесен начин от този на купуването на истинска прожароизвестителна аларма. Алармата съм е изградил на вилата ни. Знам, че тази детектори имат няколко режима на работа, идеята ми е да използвам само този - при наличие на дим когато от 55мА тока се вдигна на 100мА. Наясно съм и че потози начин намаляват защитите, но на този етап предпочитам да имам някакво известяване.

Техническа спецификация на детектора PSD-7155:
Фотооптичен
Nominal sensitivity 3.25 %/ft.
Standby voltage 10.2 - 36.8 VDC (24 VDC nominal)
Standby current 55 uA. (typical) 100 uA. peak @ 24 VDC
Operating temp. 32o to 100o F (0o to 38o C ) per UL 268
Humidity 0 - 93% RH non-condensing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

[download attachment]
МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 17:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Използваш най-елементарен токов детектор за захранване на датчиците какъвто съм приложил като във файла. След релето си връзваш резистора както изисква алармата.

Друг е въпроса как ще реализираш ресета на датчиците.

Тока на покой на датчика е 55 микроА а не 55 милиА Wink
В описанието не е даден тока при задействан датчик Question Exclamation

П.П. Схемата е за двупроводно свързване на датчиците. Ако това не ти помогне - извикай специалист.
И интересно... в колко ли форума трябва да се пуска една и съща тема.
Потърси "Търся схема на пожароизвестителна аларма с дим детектори" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема на пожароизвестителна аларма с дим детектори" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети