Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помощ за начинаещ
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Lost Horizon
Гост

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 10:20    Заглавие: Помощ за начинаещ Отговорете с цитат

Здравейте .. аз съм съвсем начинаещ в електрониката иии имам нужда от помощ с едно усилвателче .. става дума за "Нискочистотен усилвател 100W" - Хоби Кит , каталожен номер 1560 (има го в страницата им www.hobbykit.dir.bg) .. проблема е , че като го пусна и пращи ужасно Sad .. свързал съм out с +-а на тонколоната , а gnd (до out-а) с - пак на тонколоната.. VCO с +-а на адаптора (12V , 1000mA) , а VCC с - на същия адаптор , между тия два входа има едно gnd ама него не знам какво да го правя Embarassed .. in-а съм свързал с двата +-а на един стерео аудио жак , а gnd (до него) с - на същия аудио жак.
Моля помогнете , не знам какво да го правя .. пък съм дал 17 лева за усилвателя Rolling Eyes
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Lost Horizon, вярно си съвсем начинаещ Question
Как си представяш да захраниш 100W усилвател с адаптер на който пише, че евентуално може да даде в изхода си 1А (при 12V каква е мощността Question )
След това захранването на въпросния усилвател доколкото разбирам, е двуполярно Exclamation

Вземи се позапознай най-напред с материала, за да може поне въпросите които задаваш да са малко по-смислени. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Lost Horizon
Гост

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 10:48    Заглавие: Отговорете с цитат

С удоволствие бих се запознал с материала , ако имах малко повече свободно време.
И всъшност не зададох въпрос , а помолих за помощ , RC , ако не искаш/не можеш/ да ми помогнеш , то поне не се прави на голям разбирач.

Модерирано от RC
Мисля, че ти дадох достатъчно бонуси и тона ми беше повече от коректен (за разлика от твоя).
Върнете се в началото
Lost Horizon
Гост

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 11:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом отношението на един модератор е такова към нов юзър , представям си какво ще е това на останалите юзъри.. явно тук помощ няма да намеря. Можете да истриете темата.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 12:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Lost Horizon написа:
Щом отношението на един модератор е такова към нов юзър , представям си какво ще е това на останалите юзъри.. явно тук помощ няма да намеря. Можете да истриете темата.

Няма как да го захраниш с адаптер. Трябва ти захранване за усилвателя а то ще е около 150 W . А ако е два канала по 100 вата към 300 вата захранване ще свърши идеална работа. RC правилно каза че няма как да стане. Освен че адаптера е слаб, трябва и да е по-високо напрежението му, а и трябва двуполярно да е захранването. Абе все едно да сложиш трабантов двигател на камион Laughing
На схемата би трябвало да пише нещо от сорта на +/- 35 V 2A например. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези китове не се ли продават с инструкция за монтаж и настройка? Ако няма -то сърди се на фирмата ,че ти е взела 17 лева за недоносче. Освен това ,искам да те попитам-виждам че времето ти е ценно,нямаш време за учене-защо смяташ ,че на останалите специалисти времето е свободно.Ако разсъждаваме логично ,тъй като те са майстори -времето им е по кът и от твоето. Единствено IGBT може да ти помогне в случая! Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Lost Horizon
Гост

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо искам да се извиня на RC за прибързаните ми думи Rolling Eyes
slav4o.com , ELP , благодаря ви Smile
Знам , че времето на специалистите е адски ограничено , но искам да знам само какво захранване ми трябва...
На схемата пише -изходна мощност (музикална) 100W (10% изкривявания) при захранване Ucc=+/-38V при Rt=8 OM , Ucc=+/-29V при Rt=4 OM ... и няма никакви инструкции
Върнете се в началото
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 13:33    Заглавие: Отговорете с цитат

С колкото по малко напрежение го караш (разбирасе в рамките на позволеното) ще имаш по малко изкривявания, но те удря в мощностите. В крайна сметка по-добре е по малка мощност при по-малко изкривявания.
В конкретнйя случай аз лично те съветвам да си направиш захранване с двуполярен трансформатор минимум на 10 А и някъде към 25 V.
За да намалиш още повече шума използвай екранирани кабели поне на входа.

Успех! Smile

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

само като си направиш захранване фолтрираи губаво "токовете" с големи кондензатори защото иначт ТДА7294 гори и много мирише Smile
трансформатора ти струва 19лв и още 5лв за кондензатори и радиатор ти трябва за този усилвател
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2005 18:40    Заглавие: Отговорете с цитат

що не качиш схемата че да ти помогна
Потърси "Помощ за начинаещ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помощ за начинаещ" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети