Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
555 timer designer
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 7:15    Заглавие: 555 timer designer Отговорете с цитат

имаше една такава безплатна програмка но немога да я намеря нещо.Дали някой още я пази?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 7:21    Заглавие: Отговорете с цитат

И друг път съм го давал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 7:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря.Това го знам ама е платено.Имаше по рано безплатно.Или сериен номер ако имаш?
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 7:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе, не е платено!
Има демо свободна версия малко окастрена, но достатъчно богата.
Разгледай по-добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 7:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Мене точно схемките на чакащия мултивибратор с удължаване на импулса от входните ми трябват а те не работят.А сметките мога и сам да си ги направя.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти трябват схеми има доста описани в апликейшъните за този чип . Пък напиши какво искаш да правиш ,не е проблем да синтезираме една схема ,щом ти си по сметките !
Върнете се в началото
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 19:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре.Трябва да направя схема на звуков анализатор.Когато имам фронт на нарастване на сигнала над 5милисекунди/волт да изработва импулс на чакащия мултивибратор около 0,5-1 сек(последното не е критично.Мислех с RC филтър и чакащ мултивибратор по отрицателен или положителен фронт , входното напежение е от 0,5 до 5 волта от връх до връх.Този сигнал трябва да се измерва за около 3 милисекунди синхронизиран по правоъгълен сигнал 3милисекунди ,5 волта.По принцип трябва да разгранича тези дава сигнала http://dox.bg/files/dw?a=83610e2feb .Като се появи разтрептяването да има импулс от чакащия мултивибратор.Затова скъсявам измерването за около 2-3 милисекунди.
Върнете се в началото
AA
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 8:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Много мъгляво обяснение - прочети какво си написал и си представи че нямаш представа за системата като цяло - едва ли ще разбереш идеята на написаното - звуков анализатор(какво се разбира под звуков анализатор) - синхронизирано измерване (от къде идва синхронизиращия сигнал) - чакащ мултивибратор - не много ясна картинка без мащаби по осите - вероятно са напрежение и време. Разграничаване на двата сигнала (нарисувани са по-скоро 3)- какво означава това - че присъства или единия или другия и трябва да кажеш кой е или че трябва да оцениш някакви параметри.Ако търсиш разтрептяването по-скоро си направи филтър на неговата честота детектирай сигнала в изхода и ползувай детектирания сигнал да си запуснеш мултивибратора.По така написаните обяснения ми се струва че чакащия мултивибратор не ти е основна грижа - вернъж се говори за 1 секунда веднъж за 3 милисекунди - поне аз не мога да схвана идеята на цялата работа - може и да не мисля в правилната посока.
Върнете се в началото
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 18:58    Заглавие: Отговорете с цитат

С обяснението съм зле. Embarassed Входния сигнал е със звукова честота от пиезодатчик около 1500 херца нагоре и над 1,5 волта размах.Това е разтрептяването.На един компаратор се подава на единия вход единия сигнал ,а на другия стробиращ импулс от 2-3 милисекунди и може да се сравнява по напрежение в тези 2-3 милисекунди.Изхода командва ЧМ,който да изработва импулс с продължителност от 0,5 до 1 сек ако сигнала от пиезото е по голям и управлява светодиод.
Въпросът е как да разделя разтептяването което е от 1500 херца и ако мога да опростя схемата.В 555(556) се захранва еднополярно(много важно) има вграден компаратор ЧМ и нулиращ вход.Т.е. всичко което ми трябва. Idea
Върнете се в началото
AA
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2010 8:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи задачата последно е такава - следи се изхода на пиезодатчик като сигнала там е като пунктирания на рисунката.Като се установи че има такъв сигнал трябва за 1 секунда да светне светодиод. По някакви причини следенето трябва да се прави в интервали от около 3 милисекунди като интервала за следене се определя от външни стробиращи импулси. Ако всичко това е така аз поне бих опитал да направя избирателен усилвател на очакваната честота и след него тон-детектор.По времето за което трябва да се следи сигнала бих следил изхода на тондетектора и след това вече - чакащ мултивибратор.Възниква въпроса дали понякога на изхода на датчика се появява сигнал като плътния на картинката и той трябва ли да се следи.Като цяло идеята на стробиращия интервал 3 милисекунди малко ми се губи - той е сравним с няколкото периода нарисувани на картинката при честота около 1.5KHz но може би нещо не съм доразбрал.Поне в тази постановка не виждам компаратора за който се пише - евентуално ако се направи амплитуден детектор на изхода на избирателния усилвател с компаратор може да се следи дали нивото не надвишава някакво което си настроиш предварително и пак да се следи изхода на компаратора през тримилисекундните интервали.Ако мислиш за всичко да се ползува само един чип 555 не съм сигурен че идеята е удачна.
Върнете се в началото
Потърси "555 timer designer" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "555 timer designer" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети