Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
как да си направя захранване ATX 350W на 12V

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
damianbn
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Апр 23, 2005 22:55    Заглавие: как да си направя захранване ATX 350W на 12V Отговорете с цитат

molia pomognete iskam da si napravia zahranwane ATX za 12V ako niakoi e pravil ne6to po vaprosa 6te se radvam da pomogne ideiata mi e da si vkaram v kolata doma6nia mi kompiutar 6te vi bada blagodaren ako mojete da pomognete
blagodaria predvaritelno

пиши кирилизирано slav4o.com
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 23, 2005 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

По добре опитай да си вкараш колата в къщи -по лесно ще ти е! Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
damianbn
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Апр 23, 2005 23:00    Заглавие: Отговорете с цитат

ve4e go imam no vse pak mersi
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиши на кирилица и използвай търсачката на форума Wink
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=6422&topicshow=модифициране%20на%20ATX%20захранване

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

По добре да използваш трансфертер от 12V на 300V DC, но 350W са много Amps на 12V..
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше същата тема във раздел Talking. Понеже е много трудно и можеби безсмислено ще помоля модератора на раздела да обедини двете теми. Там бяха казали как да си осигуриш напреженията без РС захр.
Върнете се в началото
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2005 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам направено захранване от 12В -> +12/+5/+3,3/-12/-5/+18В Стабилизацията е на 5В и 12то чат пат става 14 и стабилизаторите по дъното загряват сериозно. Само да ми минат изпитите ще го направя с още 2 ОУ, които да дават сигнали за грешка и така ще стабилизира по 3те основни напрежения + защита по ток. Имам идеята как ще стане - не ми е останало време да го направя, да не се заканвам но ще направя снимки и ще отворя сайт! Единствен проблем ми е визуализацията, че много кинти са тия ТФТ-та. +18В е за захранване на интеграла, искам да отбележа че неуспешно сам преработил захранване от комп за +-40В, но успешно преработих подобно захранване от 12-> +-40В и то без да пренавивам трафчето.
Първичните му навивки са или 25+25 или 34+34 зависи колко китайско е направено и си имат изведена средна точка която не е свързана никаде. От другата страна имаме 4+4 навивки или 5+5 казах зависи от захранването които са навити от 3 паралелно свързани проводника. има и още 2 проводника от които са направени по 4 навивки и свързани последователно дават 18-20В за захранване на интеграла. Това е от силовата част. От управлението на транзисторите се правят ужасно много промени и затова друг пат, имайте търпение и стискаите палците да ме приемат в софия да уча, напрао ш откача там Twisted Evil

О май забравих да напиша че трафчето се свързва обратно (първи4ните стават вторични, вторичните - първични)
А резултатите са за кам 10А консумация на първичната имам около 90-100В полезна мощност, за по-вече го мъчих, но мисля че трябва да се развият поне 1+1 навивки от 5+5 първични, защото напрежението пада
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "как да си направя захранване ATX 350W на 12V" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "как да си направя захранване ATX 350W на 12V" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети